Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako si v práci poradiť s človekom, ktorý ničí vašu kariéru?

Práca, konflikt
Thinkstock
9. marca 2016 Tlačiť

Väčšina z nás už mala tú česť stretnúť sa s ľuďmi, ktorí ničia či už váš alebo úspech niekoho iného.  Ako si s nimi poradiť?

Niektorí o zlom vplyve na svoje okolie ani nevedia, iní pociťujú  uspokojenie, keď môžu v práci šíriť negativizmus, vytvárať napätie, nečakané komplikácie, sváry, chaos a hlavne stres. Travis Bradberry radí, ako si s týmito takzvanými toxickými ľuďmi poradiť. Tu sú jeho tipy:

Udržujte si odstup od sťažovateľov

Negatívni ľudia a tí, ktorí si často sťažujú, sú pre okolie škodliví kvôli tomu, že sa vyžívajú vo svojich problémoch, namiesto aby ich riešili. Chcú len, aby sa ostatní pridali k ich utrpeniu a oni sa tak mohli cítiť lepšie. Tomu sa vyhnete jedine tak, že si určíte hranice a udržíte si patričný odstup, keď si to situácia vyžiada.

Nebojujte až do vyčerpania

Úspešní ľudia vedia, ako je dôležité šetriť sily, aby mohli bojovať i na druhý deň, najmä keď je ich nepriateľom toxický jedinec.

Ak v konfliktu začnete jednať emotívne a vrhnete do neho úplne všetko, tak sa z toho môže stať bitka, ktorú pežijete len za cenu ťažkých následkov. Naučte sa čítať svoje emócie a správne na ne reagovať, aby ste si svoje bitky vyberali múdro.

Povzneste sa

Toxickí ľudia vás privádzajú k šialenstvu svojim iracionálnym správaním. Tak to jednoducho je, ich správanie sa naozaj prieči zdravému rozumu. Čo logicky vyvoláva otázku, prečo by ste sa mali znižovať k reakcii a nechať sa zatiahnuť na ich úroveň?

Nenechajte nikoho obmedzovať vašu radosť

Pokiaľ sa váš pocit uspokojenia a radosti odvodzuje od názorov druhých, tak nie ste pánom svojho vlastného šťastia. Ak sa citovo vyspelí ľudia kvôli niečomu cítia skvelo, tak sa nenechajú rozhádzať názormi či uštipačnými poznámkami druhých.

Nesústreďujte sa na problémy – ale len na riešenia

To, akým smerom upriamite svoju pozornosť, ovplyvní vašu citovú pohodu. Keď sa fixujete na problémy, tak sa dlhodobo vystavujete negatívnym emóciám a stresu. Keď sa však zameriate na to, ako  zlepšiť seba alebo okolnosti, tak si vytvárate pocit užitočnosti, ktorý vyvoláva pozitívne emócie a stres znižuje.

Č sa týka toxických ľudí, tak upieranie pozornosti na to, ako sú šialení, im len nad vami dáva väčšiu moc. Prestaňte myslieť na to, aké problémy daná osoba pôsobí, ale premýšľajte, ako sa s nimi najlepšie vysporiadate.

Nezabúdajte 

Citovo vyspelí ľudia rýchlo odpúšťajú, ale to vôbec neznamená, že zabúdajú. Odpustenie vyžaduje oslobodenia sa od toho, čo sa stalo, aby ste sa mohli pohnúť dopredu. Neznamená to, že vinníkovi dáte ďalšiu šancu.

Nezhadzujte sa sami pred sebou

Občas musíte vnímať negativitu ostatných ľudí. Nie je nič zlého na tom, keď sa cítite zle kvôli tomu, ako s vami niekto jedná, ale váš vnútorný hlas môže túto negativitu buď posilniť, alebo naopak pomôcť sa nad ňu povzniesť. Negatívne uvažovanie je nerealistické, zbytočné a sebaponižujúce. Negatívnemu uvažovaniu o sebe samom sa musíte vyhýbať za každú cenu.

Kým sa vám tento systém podarí zaviesť do praxe, budete musieť prejsť určitými skúškami. Väčšinou vás takto preveria stretnutia s toxickými jedincami.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

práca a kariératipy na úspechúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X