Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo sú tí najbystrejší a najtalentovanejší ľudia častokrát najmenej šťastní?

Malé podniky trápia daňové licencie či zvýšenie DPH
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
6. februára 2017 Zdroj Inc.com Tlačiť

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Je to tak preto, že ľudia, ktorí majú najviac, sú často najmenej spokojní.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že kvalitné vzdelanie a skvelá kariéra z vás urobia šťastných ľudí. Pravdou však ostáva, že jednotlivci, ktorí už toto všetko majú, sú často najmenej spokojní so svojimi životmi. Táto problematika úzko súvisí s ich očakávaniami.

Bežne sa totiž stáva, že keď sú títo jedinci povýšení a dosiahnu ďalší profesijný level, nie je to pre nich žiadnym väčším prekvapením. Nie sú potom takí šťastní a pyšní na to, že dosiahli úspech.

Zlyhanie, neúspech
thinkstockphotos.com

Na ceste za úspechom nemusia až tak strašne bojovať a každý v ich okolí od nich očakáva, že ho dosiahnu. Často sa im potom stáva, že v prípade sebemenšieho pochybenia, sú až príliš zničení a sklamaní.

Faktom je, že väčšina ľudí viac preciťuje bolesť zo straty, ako radosť z úspechu. Keď k tomu pridáte týchto ľudí, ich negatívne pocity sa tým len znásobujú.

Pocity sklamania sa u talentovaných ľudí často vynárajú aj preto, že sa porovnávajú s ešte úspešnými jedincami. Vždy sa totiž nájde niekto, kto je úspešnejší, ako sú oni.

Šťastie je veľmi často spájané s úspechom. Nie je však ťažké zaloviť v histórii a nájsť množstvo veľmi úspešných ľudí, ktorí aj napriek tomu bojovali s depresiami, ktoré neraz viedli až k ich tragickému koncu.

Je prirodzené po niečom túžiť a niekam smerovať. Skutočné šťastie však musíte objaviť sami v sebe. Vnútorná spokojnosť nezávisí na veciach, ktoré vám predkladá okolie. Hľadať by ste ju mali predovšetkým vo svojom vnútri.

K téme

Témy

prácaspokojnosťšťastietalent

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X