Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Predaj mobilov v 3. kvartáli dosiahol takmer 456 mil. kusov

Predaj mobilov v 3. kvartáli dosiahol takmer 456 mil. kusov
Ilustračné foto SITA/AP
16. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najväčší podiel na trhu, a to 24,4 %, zaznamenala v sledovanom období firma Samsung, nasledovaná spoločnosťou Apple s podielom 12,7 %.

Smartfóny predstavujú v súčasnosti 66 % z celkového trhu

Celosvetový predaj mobilných telefónov dosiahol v treťom kvartáli tohto roka takmer 456 miliónov predaných kusov. V medziročnom porovnaní to predstavuje nulový rast. Avšak predaj smartfónov vzrástol oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 20,3 % na 301 miliónov predaných kusov. Vyplýva to z údajov analytickej spoločnosti Gartner.

„Predaje klasických telefónov klesli v treťom štvrťroku o štvrtinu, pretože rozdiel v cene medzi klasickými telefónmi a najlacnejšími smartfónmi s Androidom sa neprestáva znižovať,“ zhodnotila výsledky analytička firmy Gartner Roberta Cozza.

Smartfóny predstavujú v súčasnosti 66 % z celkového trhu s mobilnými telefónmi, pričom Gartner odhaduje, že do štyroch rokov to bude 90 %. Z regionálneho pohľadu najväčší nárast predaja smartfónov, až o takmer 50 % medziročne, vykázali trhy východnej Európy, Blízkeho východu a Afriky.

Z vyspelých trhov v sledovanom období rástol predaj smartfónov o 18,9 % v USA. Západná Európa evidovala pokles o 5,2 %. Analytická spoločnosť predpokladá, že predaj inteligentných telefónov v tomto roku dosiahne 1,2 miliardy kusov. 

V treťom kvartáli 2014 tvorili troch z piatich najväčších dodávateľov smartfónov spoločnosti z Číny, konkrétne Huawei, Xiaomi a Lenovo, pričom ich celkový podiel na trhu vzrástol medziročne o 4,1 percentuálneho bodu. Najväčší podiel na trhu, a to 24,4 %, zaznamenala v sledovanom období firma Samsung, nasledovaná spoločnosťou Apple s podielom 12,7 %.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

30jan8:30Zákon o účtovníctve v praxi a jeho novinky na rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

31jan8:30Práca so spätnou väzbou – cesta k efektívnejšej komunikácii8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

31jan8:30Whistleblowing – nové povinnosti po novele zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X