Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Prehľad TOP minulotýždňových zahraničných udalostí zo sveta ekonomiky

Prehľad TOP minulotýždňových zahraničných udalostí zo sveta ekonomiky
Thinkstock
5. októbra 2015 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.SK, SH Tlačiť

Prehľad TOP minulotýždňových udalostí zo zahraničia.

Zaujímavosti zo zahraničia

Oktoberfest navštívi približne šesť a pól milióna ľudí

NEMECKO (26. septembra) – Mníchovský Oktoberfest patrí už po celé roky k celosvetovo vyhľadávaným jesenným atrakciám. Počas šestnástich až osemnástich dní navštívi tento populárny festival približne šesť a pol milióna ľudí rôznych národností prichádzajúcich najmä v tradičných bavorských odevoch. Uvedené číslo pritom predstavuje obrovský hospodársky a ekonomický potenciál pre samotné mesto Mníchov, ale aj tamojších majiteľov reštaurácií a pohostinstiev, hotelierov a v neposlednom rade aj výrobcov či predajcov tradičných bavorských krojov. Tohoročnú slávnosť oficiálne otvoril mníchovský primátor Dieter Reiter v sobotu 19. septembra, pričom jej ukončenie je tohto roku naplánované až na 5. októbra.

Ralph Lauren končí

USA (30. septembra) – Svetoznámy americký módny návrhár Ralph Lauren končí po takmer päťdesiatich rokoch aktívneho pôsobenia vo vedení rovnomennej spoločnosti. Lauren odstupuje z postu výkonného riaditeľa módneho podniku a vo funkcii ho od novembra tohto roka nahradí doterajší šéf cenovo dostupnejšej značky Old Navy Stefan Larsson. Bývalý riaditeľ však bude aj naďalej pôsobiť v radoch prestížnej spoločnosti ako predseda Ralph Lauren Corporation, pričom povedie aj tím módnych návrhárov.   

Microsoft a Google sa dohodli

USA (1. októbra) – Americkí giganti Microsoft a Google sa po rokoch hašterenia konečne dohodli na ukončení vzájomných patentových sporov. Obe firmy súhlasili so zastavením prebiehajúcich osemnástich konaní na území Spojených štátov amerických a v Nemecku. Obaja svetoví velikáni však aj naďalej prinášajú na trh konkurenčné produkty a tak sa do budúcnosti nedá celkom vylúčiť, že medzi obomi spoločnosťami nevzniknú nové spory.  

Henkel bude prepúšťať

NEMECKO (1. októbra) – Nemecká spoločnosť Henkel, ktorá sa zameriava najmä na výrobu spotrebných chemických produktov, oficiálne oznámila plánované rušenie viac ako tisíc dvesto pracovných miest vo svojich závodoch po celom svete. Firma tak reaguje na zverejnené neuspokojivé výsledky prichádzajúce z amerického a čínskeho trhu. Nemecký producent výrobkov Silan, Pur či Bref, ktoré dôverne poznajú aj mnohí slovenskí spotrebitelia, ďalej v oznámení uviedol, že v rámci plánovaného ozdravného programu sa rušenie približne 250 pracovných pozícií dotkne aj Európskych pobočiek.    

Volkswagen budú pre podvody vyšetrovať, do zoznamu pribudli ďalšie značky

FRANCÚZSKO (2. októbra) – Viaceré francúzske a austrálske úrady oficiálne potvrdili informácie o začatí vyšetrovania nemeckej automobilky Volkswagen v súvislosti s prepuknutým emisným škandálom. V Spojených štátoch amerických, ktoré ako prvé obvinili Volkswagen z podvádzania pri emisných testoch, sa však objavili aj ďalšie podozrenia z podobných praktík v prípade iných automobilových výrobcov, ako sú Chrysler, General Motors, Land Rover a Mercedes-Benz. Emisný škandál Volkswagenu však nebude mať negatívny dopad len samotnú materskú spoločnosť, ale dotkne sa aj krajín, v ktorých sú umiestnené jej jednotlivé výrobné závody. Slovenský automobilový priemysel a objem samotnej produkcie je vysoko závislý na zahraničnom dopyte a preto by mohol byť v budúcnosti taktiež negatívne zasiahnutý týmto problémom.

Švédi zavádzajú šesť hodinový pracovný čas

ŠVÉDSKO (2. októbra) – Švédske spoločnosti skracujú osem hodinový pracovný čas. Viaceré firmy v tejto škandinávskej krajine už v súčasnosti zaviedli do tzv. testovacej fázy skrátený šesť hodinový pracovný čas. Od uvedenej novinky si sľubujú najmä efektívnejších, výkonných, šťastnejších a spokojnejších zamestnancov s oveľa vyšším pracovným nasadením a sústredením sa na pracovné úlohy. Podľa doposiaľ vykonaných štúdií sa vraj čoraz viac ukazuje, že 8-hodinový pracovný čas nie je až taký efektívny, za aký bol v minulosti v odborných kruhoch považovaný.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X