Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Prvé kroky pri online podnikaní

Website design. Developing programming and coding technologies.
Thinkstock
15. augusta 2017 Tlačiť

BRATISLAVA 15. augusta 2017 (P/PR) – Ste pripravení popasovať sa s osudom? Online podnikanie je v súčasnosti veľmi trendová záležitosť, na rozbehnutie ktorej nebudete potrebovať taký veľký kapitál ako napríklad pri otvorení kamennej pobočky. Ak je váš obchod či služba online, má dosah na milióny potenciálnych zákazníkov. Na začiatku vašej cesty sa vám však budú hodiť určité triky a know-how.

Definujte svoj produkt alebo službu
Pri podnikaní na webe sa musíte pripraviť na tuhý boj s konkurenciou. Nezáleží na tom či chcete odporučiť toner CE285A alebo čo ponúkate, môžete sa vsadiť, že stovky online obchodníkov malo rovnaký nápad ako vy. Úspešní tak budete vtedy, ak:
• nájdete spôsob ako sa odlíšiť od zvyšku sveta.
• sa stanete expertom v danej oblasti. Ak už váš produkt nie je ničím výnimočný, staňte sa výnimočným vy – získajte vzdelanie či certifikáty v danej oblasti a povesť odborníka.
• budete sledovať konkurenciu. Nájdite diery na trhu a spôsoby ako ich vyplniť.

Registrácia firmy
Vaša firma, nech sa jedná o zakladanie s.r.o. či inej právnej formy, musí spĺňať zákonné požiadavky štátu. Zvoľte oficiálny obchodný názov a vypracujte si business plán. Zvážte výrobné náklady, náklady na dopravu, dane a rôzne ďalšie povinné poplatky, napríklad za web hosting. Spoznajte obchodné predpisy v štáte, v ktorom sa chystáte pôsobiť, a uistite sa, že ich budete schopní dodržiavať hneď, ako začnete pracovať.

Registrácia domény
Každý biznis by mal vystihovať krátky a výstižný názov, ktorý by bol pre ľudí ľahko zapamätateľný. Aj obyčajný názov firmy je silným nástrojom, ktorý môže podporiť predaj a povedomie o firme ako takej. Navštívte weby, ktoré zhromažďujú údaje o doménach a otestujte si ktoré domény sú voľné. Ak nájdete voľnú doménu s chytľavým názvom, ktorý vám bude sedieť, neváhajte podobne, ako keď sa chystáte kúpiť telefóny Xiaomi.

Získajte web hosting servis
Existujú aj bezplatné hostingové služby, ale ak to s online podnikaním myslíte vážne a chcete ho riešiť dlhodobo, zvážte platené možnosti, ktoré ponúkajú všetko čo potrebujete. Zníži to tiež pravdepodobnosť, že narazíte na problémy pri rozbiehaní vašej firmy. Niektoré hostingové služby sú vysoko štruktúrované, čo umožňuje vyberať si z rôznych šablón na vytvorenie web stránky. Pre mnohých znamená vítanú flexibilitu fakt, že tvorba nových web stránok a vlastné programovanie je umožnené bez obmedzení.

Zmeny v internetovom prostredí
Pamätajte, že internetové prostredie sa rýchlo mení. Základné princípy sú ale trvalé charakteru, preto vaše úspešné online podnikanie postavte práve na nich. Je to ako prísť na kurz prvej pomoci – naučíte sa základné veci, no rozvíjať ich už budete musieť v reálnom živote vy.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

online podnikanieživnostenské podnikanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X