Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rezort hospodárstva zvýšil podporu pre malé a stredné podniky o 15 miliónov eur

Businessman hand holding money, euro bills, stack of fifty euros
Thinkstock
30. mája 2017 Zdroj SITA Tlačiť

Ministerstvo hospodárstva SR očakáva, že finančné prostriedky sa v 3. hodnotiacom kole vyčerpajú a preto plánuje 30. júna predmetné grantové výzvy uzavrieť.

Ministerstvo hospodárstva SR zvýšilo financie vyčlenené na podporu existujúcich aj začínajúcich mikro, malých a stredných podnikov v rámci Operačného programu Výskum a inovácie o 15 miliónov eur. Rezort zároveň z dôvodu očakávaného vyčerpania finančných prostriedkov plánuje ukončením 3. hodnotiaceho kola predmetné grantové výzvy uzavrieť. Informoval o tom portál GrantExpert.sk.

Obe výzvy zamerané na podporu malých a stredných podnikov boli vyhlásené v novembri minulého roka. Grant pre existujúce firmy je určený na nákup nových výrobných zariadení, zariadení na poskytovanie služieb či nákup softvéru. V rámci projektu je možné podporiť aj zavedenie nástrojov elektronického podnikania a marketing. Prostriedky určené na tieto aktivity sa zvýšili z pôvodných 40 miliónov eur na 50 miliónov eur.

Grant pre startupy je okrem ďalších aktivít určený aj na podporu mzdových výdavkov na novovytvorené pracovné miesta a výdavky na vnútorné vybavenie prevádzkových priestorov. Výška vyčlenených financií sa zvýšila z pôvodných 30 na 35 miliónov eur.

„O tieto granty sme zaznamenali medzi podnikateľmi zvýšený záujem. Po ich vyhodnotení sa však firmy môžu tešiť na vyhlásenie výziev, zameraných na podporu inovácií, výskum a experimentálny vývoj. Termín ich opätovného otvorenia je plánovaný na júl tohto roka,“ informoval grantový poradca a zakladateľ portálu GrantExpert.sk Tamás Szőke. Na inovačné aktivity je predbežne vyčlenených vyše 200 miliónov eur.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

malé a stredné podnikyMinisterstvo hospodárstva SR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30E-Commerce z pohľadu colných povinností (Nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X