Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

S digitálnym životopisom sa nijaký talent nestratí

Digitálny životopis CapaCV
Zdroj: Amrop
3. augusta 2018 Tlačiť

Zostaviť ten správny tím a prispôsobiť sa novým technologickým trendom je dnes pre úspešné podnikanie priam nevyhnutnosťou. V tomto smere digitálny životopis predstavuje budúcnosť HR manažmentu. Okrem toho, že dokáže odhaliť aj skrytý talent a potenciál predovšetkým mladých ľudí, výrazne vám ušetrí čas.

Už viac ako desať rokov v každom segmente (či už v oblasti služieb alebo produktov pre HR) zažívame prudké zmeny. V krátkom čase sa preto treba prispôsobiť nielen novým technologickým trendom, ale aj zmenám v správaní kandidátov. Firmy, ktoré zostanú kráčať v zaužívaných šľapajach, budú väčšinou neúspešne bojovať práve s identifikáciou talentu a najmä s jeho získavaním.

Zdá sa, že spomínané inovácie v HR postupujú veľmi pomaly. Práve tento fakt spôsobuje mnohým spoločnostiam vrásky na čele – každý deň musia prichádzať s novými prístupmi a postupmi na identifikáciu a prilákanie nových zamestnancov – od work/live connection (už nie work/live balance) cez hry na pracovisku až po vzdelávanie na mieru. Jedným z možných inovatívnych riešení, vďaka ktorým môže firma odhaliť aj skryté talenty a najmä ich prilákať, je digitalizácia recruitingu.

Digitálny životopis je riešením budúcnosti

Digitalizácia recruitingu môže výrazne zjednodušiť proces získavania zamestnancov alebo naopak hľadania zamestnania. Preto sa poradenská spoločnosť Amrop pri hľadaní talentov pre svojich klientov rozhodla podporovať inovácie, ktoré v HR pomáhajú zlepšiť a zmeniť zaužívané procesy. Práve takou môže byť slovenský startup CapaCV.

Digitálny životopis Capa CV
Zdroj: Amrop

Ide o prvý digitálny životopis, cez ktorý môžu kandidáti prezentovať svoje schopnosti. Je to vôbec prvýkrát, čo sa záujemcovia nemusia o pracovnú pozíciu uchádzať len na základe doterajších vedomostí a skúseností. Urobiť prvý dojem a vyjadriť svoju individualitu a emócie už vedia pred osobným stretnutím. Interným aj externým HR recruiterom, headhunterom a konzultantom to výrazne uľahčuje prácu, keďže dokážu skôr identifikovať talent a potenciál kandidátov. Na pohovor tak vedia pozvať tých, ktorých by možno predtým len na základe štandardného životopisu nepozvali.

Ako prilákať do tímu generáciu Y a Z?

Hľadáte mladé talenty pre svoj tím a nemáte čas na osobné stretnutia? Riešením tohto problému môže byť práve digitalizácia recruitingu. Vďaka nej si zamestnávatelia môžu pohodlne vytiahnuť „on-line osobnosť“ kandidáta bez toho, aby sa s ním museli osobne stretnúť. Digitálne prístupy v každom smere (sociálne siete, články, individuálne blogy, web ako CV), jednoducho akákoľvek digitálna stopa dnes slúžia pre recruitment a prilákanie generácie Y a Z.

Digitalizácia recruitingu šetrí čas a peniaze

Obrovskou výhodou tohto inovatívneho prístupu je, že potenciálni kandidáti môžu používať digitálne životopisy na prezentáciu svojej osobnosti. Pri použití profesionálneho a jednoduchého video predstavenia môže headhunter naozaj získať predstavu o tom, ako kandidát zapadne alebo prípadne nezapadne do firemnej kultúry, čo ušetrí čas a peniaze a výrazne zvýši pravdepodobnosť, že nájdete skutočne správneho kandidáta.

Natívny článok

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

digitálny životopisinovácienábornábor nových zamestnancovnáborový procestalenttipy na úspechzamestnanciživotopis

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X