Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Šesť výhod, ktoré vám môže priniesť odchod z korporátneho prostredia

Výpoveď, odchod z práce
ilustračné: thinkstockphotos.com
29. januára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.inc.com Tlačiť

Každý človek je iný a vyhovuje mu iný štýl práce. Niekto obľubuje istoty korporátneho prostredia, iný túži po dobrodružstve v podobe vlastného podnikania. V nasledujúcom texte potešíme tých, čo sa rozhodujú pre druhú z uvedených možností.

1. Mítingy

Mnohým ľuďom pôsobiacim v korporátnom prostredí prekáža nespočetné množstvo rôznych stretnutí, na ktorých sa často nerieši podstata veci. Považujú ich preto za veľkých požieračov času, ktorí im bránia v realizácii nedokončených úloh. Je veľmi pravdepodobné, že po opustení radov korporácie a po vstupe do vlastného podnikania, sa tento stav zlepší.

2. Procesy

Je možné, že kolektív ľudí, s ktorými ste pracovali, vám pri podnikaní bude chýbať. Smutno vám však zrejme nebude za množstvom zbytočných byrokratických procesov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou bežného korporátneho života. Nikde však nie je povedané, že časom si nemôžete vytvoriť vlastný tím ľudí s jednoduchšími a otvorenejšími procesmi.

Prezentácia, firma, porada, podnikatelia
Thinkstock

3. Stopa

Vlastné podnikanie v neposlednom rade znamená aj to, že viac sa sústredíte na to, čo po sebe zanecháte ako na dojem, ktorý zanecháte. Inými slovami to možno povedať aj tak, že korporátny život je často len o tom, aký dojem urobíte na kolegov či nadriadených pracovníkov, pričom sa úplne stráca dôraz na výkon i výsledok. Pri vlastnom biznise viac kladiete dôraz na autenticitu a neprotrebujete tak hľadať súhlas ostatných.

4. Flexibilita

Niektorí manažéri sa bránia flexibilite pre svojich podriadených, pretože ju považujú za toxickú. Mnohí podnikatelia, ktorí pôvodne pôsobili v radoch niektorej korporácie, však v tejto súvislosti potvrdzujú, že flexibilita im v konečnom dôsledku priniesla až dvojnásobnú produktivitu. Je to zrejme individuálne a preto je potrebné dôkladne posúdiť skutočnosť, či ste typ, ktorý potrebuje nad sebou tlak, alebo si bez problémov dokážete sami strážiť svoje termíny.

Nevyhovuje vám termín daňovej kontroly? máte možnosť o jeho zmenu
Fotobanka Pixmac

5. Prítomnosť

Mnohí podnikatelia tiež potvrdzujú, že po opustení korporátneho prostredia sa ich život naplnil menším množstvo obraných reakcií voči iným ľuďom. Čo to v praxi znamená? Viacerí z nich potvrdzujú, že po odchode z korporácie sa celkovo zlepšili ich medziľudské vzťahy, interpersonálna inteligencia, sú oveľa uvoľnenejší a dokonale prítomní pre iných ľudí.

6. Zdravie na prvom mieste

Či už s tým niekto súhlasí alebo nie, korporátny život sa často podobá na obeť v podobe mentálneho a fyzického zdravia. Množstvo ľudí, ktorí našli odvahu odísť z tohto prostredia totiž potvrdzuje, že sa im následne zlepšilo psychické aj fyzické zdravie. Sú vďační za to, čo im tento život dal, ako aj za to, že sú ďaleko za jeho hranicami.

Doktor, starosti, mentálne zdravie, sila
thinkstockphotos.com

Ako sme už v úvode naznačili, každý človek je jedinečný a vyhovuje mu niečo iné. Ak pracujete pre korporáciu, môžete sa veľa naučiť a spoznať mnohých ľudí. Ako to však platí pri všetkom v živote, aj tento profesionálny sektor má svoje plusy a mínusy. Dôležité je, aby vo vašom živote prevažovali pozitíva a vtedy sa budete cítiť spokojnejšie. Ak to tak nie je a v súvislosti s korporátnym životom u vás prevažujú negatíva, možno vedie vaša cesta iným smerom.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

korporáciaodchodpodnikanieskillszačiatok

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X