Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

ŠFRB bude poskytovať úvery na nájomné byty aj podnikateľom

Nový zákon o ŠFRB prináša niekoľko významných zmien
1. januára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Štát bude poskytovať dotácie len na odstránenie systémových porúch bytových domov, ktoré ohrozujú bezpečnosť ich užívania. Na odstraňovanie systémových porúch domov budú súčasne využité zvýhodnené úvery zo ŠFRB. 

Nový zákon o ŠFRB prináša niekoľko významných zmien

Začiatkom roka 2014 nadobudol účinnosť nový zákon o Štátnom fonde rozvoja bývania (ŠFRB), ktorý prináša niekoľko významných zmien a upravuje nové podmienky pre poskytovanie podpory vo forme úverov. O podporu na obstaranie bytu môžu požiadať manželia do veku 35 rokov a v prípade narodenia dieťaťa majú nárok na odpustenie dvetisíc eur zo zostatku úveru. ŠFRB bude od nového roku poskytovať úvery na obstaranie nájomných bytov aj pre právnické osoby, teda podnikateľov. „Obce si môžu požiadať o úver na obstaranie nájomných bytov na základe zmluvy o budúcej zmluve so zhotoviteľom stavby,“ informovala agentúru SITA riaditeľka ŠFRB Dana Pištová.
 

 
Veľmi dôležité podľa nej bude úspešne zvládnuť nápor žiadostí začiatkom roka najmä na obnovu bytových domov. „Nakoľko nový zákon otvára ďalšie možnosti pre komplexný prístup k obnove, už v súčasnosti je evidentný vysoký záujem o celkovú obnovu bytových domov vrátane zatepľovania, odstraňovania systémových porúch, výmeny vnútorných rozvodov, výťahov a systémov vykurovania,“ dodala riaditeľka ŠFRB. 
 
V stredu 1. januára nadobudla účinnosť aj novela zákona o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní. Štát bude poskytovať dotácie len na odstránenie systémových porúch bytových domov, ktoré ohrozujú bezpečnosť ich užívania. Na odstraňovanie systémových porúch domov budú súčasne využité zvýhodnené úvery zo ŠFRB. 
 

 
Začiatkom roka 2014 sa bude ŠFRB venovať najmä klientom, ktorých účty presúva z komerčných bánk do Slovenskej záručnej a rozvojovej banky. „Budeme sledovať či si klienti zmenili trvalé príkazy na splácanie a opätovne ich vyzývať, aby si zadali zmenu splácania na svojom bežnom účte,“ uviedla Pištová. Klientom, ktorí zašlú splátku na účet do pôvodnej banky (OTP, Prima), fond splátku vráti späť na ich bežný účet. Číslo splátkového účtu si môžu klienti overiť na webovom portáli ŠFRB.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X