Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štát získal za dva mesiace tohto roku na daniach 1,41 mld. eur

Štát získal za dva mesiace tohto roku na daniach 1,41 mld. eur
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. marca 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Na spotrebných daniach vybral štát ku koncu februára 309,9 mil. eur, čím príjmy z týchto daní dosiahli 16 % z celoročne rozpočtovanej úrovne.

Z domácich daní na tovary a služby získal štátny rozpočet 1,11 mld. eur

Za prvé dva mesiace kalendárneho roka 2014 dosiahli daňové príjmy štátneho rozpočtu výšku 1,41 mld. eur. Štát tak z celoročne rozpočtovaných daňových príjmov vybral 16,27 %. Nedaňové príjmy podľa údajov zverejnených Finančným riaditeľstvom SR predstavovali za sledované obdobie 35,33 mil. eur. Celkovo tak daňové a nedaňové príjmy štátneho rozpočtu dosiahli výšku 1,45 mld. eur.
 

 
Z daní z príjmov, ziskov a kapitálového majetku štát do rozpočtu do koncu februára získal 301,14 mil. eur, čo predstavovalo 16,61-percentné plnenie celoročného odhadu. Daň z príjmov právnických osôb pritom prispela sumou 258,58 mil. eur. Odhad príjmov z korporátnych daní sa tak naplnil na 17,97 %. Sumou 56,53 mil. eur za prvé dva mesiace tohto roka prispeli pri 36,7-percentnom plnení rozpočtu tiež dane z príjmov vyberané zrážkou. 
 
Z domácich daní na tovary a služby získal štátny rozpočet 1,11 mld. eur. Očakávané príjmy sa tým naplnili na 16,17 %. Najväčším podielom prispela daň z pridanej hodnoty (DPH), a to v objeme 797,66 mil. eur. Rozpočtovaný príjem z DPH dosiahol úroveň 16,24 %. Na spotrebných daniach vybral štát ku koncu februára 309,9 mil. eur, čím príjmy z týchto daní dosiahli 16 % z celoročne rozpočtovanej úrovne.
 

 
Štátny rozpočet si za sledované obdobie prilepšil aj príjmami z daní z medzinárodného obchodu a transakcií, konkrétne o 4,79 mil. eur. Celkové daňové príjmy by v tomto roku podľa schváleného rozpočtu mali dosiahnuť 8,69 mld. eur.
 
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

30júl8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X