Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toxické aktíva, ktoré odštartovali hospodársku krízu so súdnou dohrou

Citigroup.jpg
3. decembra 2015 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia Hanová Tlačiť

USA – Medzinárodná investičná spoločnosť Pacific Investment Management (PIMCO) zažalovala americkú banku Citigroup pre nedostatočné monitorovanie toxických cenných papierov, ktoré spôsobili svetovú ekonomickú krízu a ktoré mali žalujúcej spoločnosti spôsobiť stratu vo výške 2,3 miliardy USD.

Zo žaloby podanej na súde v americkom Manhattane ďalej vyplýva, že Citigroup zanedbala svoje povinnosti správcu uvedených aktív v rokoch 2004 až 2007. V žalobe sa tiež uvádza, že povinnosti správcu banka porušila najmä tým, že vytrvale a po dlhé roky ignorovala nedostatky a zjavné chyby problémových aktív.

Všetci žalujúci investori, ktorí sa pripojili k žalobe spoločnosti PIMCO svorne tvrdia, že Citigroup úmyselne zamlčovala toxické aktíva zo strachu, že by si mohla pošramotiť dobré obchodné vzťahy s klientmi. Zároveň s tým vraj nechcela zbytočne upozorňovať na vlastné ťažkosti týchto inštitúcií s podobnými aktívami.

Hovorca Citigroup Daniel Romero-Apsilos sa k žalobe odmietol vyjadriť. PIMCO zároveň podal viaceré žaloby s podobným obsahom na ďalšie správcovské inštitúcie, pričom spoločnosť viac uvedené kroky nekomentovala.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Citigrouphospodárska krízaPIMCOtoxické aktívažaloba

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X