Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tri netradičné zvyky, ktorými si dobíjajú energiu niektorí podnikatelia

Biznisman, úsmev, intuícia
thinkstockphotos.com
12. februára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Entrepreneur Tlačiť

„Byť podnikateľom je ako je keby ste jedli sklo a pozerali sa pritom do priepasti smrti.“ Tieto slová svetoznámeho podnikateľa a zakladateľa spoločnosti SpaceX a Tesla, Elona Muska, v mnohom vystihujú každodenný chod väčšiny podnikaní.

Aj keď si to mnohí ľudia často neuvedomujú, majitelia spoločností každodenne čelia rôznym tlakom, výzvam a musia riešiť obrovské množstvo problémov a situácií. Mať dostatok energie na to, aby boli schopní dlhodobo zvládať takýto tlak a pracovné nasadenie, je preto jednou zo zásadných vecí. Každý z podnikateľov sa s uvedeným vyrovnáva iným spôsobom a niektoré z nich Vás možno naozaj prekvapia. Webový portál Entrepreneur.com urobil prieskum medzi viacerými podnikateľmi, ktorí s veľkým nasadením deň aj noc pracujú na svojich projektoch a ktorí uviedli, ako si oni dobíjajú potrebnú energiu.

Skákanie na trampolíne

Zakladateľka High Point Chiropractic Wellness Irum Tahir napríklad prezradila, že každé ráno si 10 minút zaskáče na trampolíne. Skákanie má podľa nej pozitívne účinky na lymfatický systém a odstraňuje z tela toxíny. Počas skákania si Tahir vytvára pozitívne myšlienky, s ktorými potom vstupuje do každého nového pracovného dňa.

Náhodná pomoc iným
Spoluzakladateľka spoločnosti ZinePak Kim Kaupe sa tiež podelila o veľmi zaujímavý a inšpiratívny zvyk, ktorý denno denne praktikuje. Vždy v popoludňajšom čase si nájde 15 minút na to, aby niekomu s niečím pomohla. Ide pritom o určitú mimopracovnú záležitosť, napríklad prinesie niekomu šálku kávy, otvorí dvere, pomôže niečo odniesť či odpovie na maily od priateľov.

Praktikovanie stojky
„Pravidelné robenie stojky a stojky na hlave počas pracovného dňa nám pomáha posunúť sa ďalej v prípadoch a situáciách, kedy sa s nejakým problémom zasekneme a nevieme s ním pohnúť ďalej“, odhalili svoje tajomstvo spoluzakladateľky firmy Popup Archive Anne Wootton a Baily Smith. Prevrátenie tela je podľa nich skvelým spôsobom ako sa zabaviť , osviežiť unavenú myseľ a revitalizovať mozog.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

energiapodnikaniepodnikateliaskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

30júl8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X