Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tri základné piliere neotrasiteľnej sebaistoty

sebaistota, oblek, kravata
pixabay.com
17. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Sebadôvera je prchavá záležitosť. V jednej minúte sa človek cíti nezastaviteľný, v tej ďalšej už plače nad rozliatym mliekom. Prečo je to tak?

Niekedy to vyzerá tak, že niektorí ľudia majú neobmedzenú zásobu sebadôvery, ako by ju vyhrali v lotérii. Zdanie však občas klame a sebavedomie a sebadôvera nie sú vecou šťastia.

Tu sú tri základné piliere skutočnej sebaistoty. Keď si ich osvojíte, už nikdy si nepoložíte otázku „Ako sa dá vybudovať sebavedomie?“ a už nikdy o sebe nebudete pochybovať.

  1. To, kým ste, nesúvisí s tým, čo máte.

Práca, oblečenie, výzor, postavenie, auto. O všetky tieto veci môžete prísť a čo potom? Neotrasiteľná sebaistota príde jedine vtedy, keď svoje hodnoty zameriate na veci, ktoré vám nemôže nikto zobrať. Nie je totiž dôležité to, čo nadobudnete, ale spôsob, akým sa tak stane.

Sláva, postavenie, peniaze, výzor – to všetko neznamená v súvislosti so sebaistotou nič. Modelky sú neisté ohľadom svojho vzhľadu. Miliardári sa zamýšľajú nad svojím bohatstvom a kladú si otázku, prečo nemajú viac. Herci vidia iných hercov, ktorí si užívajú všeobecné uznanie, a žiarlia.

Sebavedomie prichádza zvnútra (je vecou prípravy, tvrdej práce a vôle uspieť), keď na to prídete a uvedomíte si to, budete šťastnejší. A sebaistejší.

  1. Každý človek musí mať svoj vlastný kódex.

Za čo ste ochotní sa postaviť? Pre čo žijete? Po čom túžite, čo chcete dosiahnuť? Čo chcete od života? Ešte dôležitejšie, prečo? Správna odpoveď neexistuje, ale akákoľvek je, je vaša. Ste to vy.

Stojte si za tým, po čom túžite a nerobte kompromisy ohľadom svojich rozhodnutí. Čeliť nepriazni osudu je ľahšie, keď viete, prečo to robíte. Silná viera v pravdu a vo svoje schopnosti vám zvýši sebavedomie.

Úspešní boli tí, ktorí vedeli, kým sú, čo chcú, čo očakávajú od ostatných a neakceptovali nič menej.

  1. Nespochybňujte sami seba a, čo je dôležitejšie, neverte v seba (až príliš).

Nič nie je také ľahké ako to vyzerá, všetko si treba vybojovať. Keď niečo dosiahnete tvrdou prácou, budete si viac vážiť seba i to, čo ste dosiahli.

Zjednodušene povedané, príliš sa vecami sebareflexívne nezaoberajte. Rovno ich urobte. Koncentrujte sa na riešenia, nie na problémy. Najprv sa musí dostať z horiaceho domu, aby ste mohli prísť na to, prečo požiar vznikol. Sebaistota je okrem iného vecou postoja. Nepovýšili vás? Tak sa nepýtajte, čo ste urobili zle, ale skôr venujte niekoľko myšlienok tomu, čo by ste mohli zlepšiť a ako a prejdite od slov k skutkom. A nezabúdajte, že rovnako ako platí, že odvážnemu šťastie praje, tak platí, že pýcha predchádza pád.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikať

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X