Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V 89 % prípadoch sa Allianzu potvrdilo podozrenie z podvodu

POISŤOVNE: Allianz prešetrila podozrenia pri takmer 2 tis. škodách Uchránená hodnota škôd predstavovala niečo vyše 3 mil. eur BRATISLAVA 13. februára (SITA) - Allianz Slovenská poisťovňa v minulom roku aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1 953 šk
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
14. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V minulom roku dominovalo v počte preverovaných škôd pracovníkmi Allianzu privátne poistenie majetku. Na druhom mieste bolo povinné zmluvné poistenie vozidiel, ktoré vlani rámci neživotného poistenia jednoznačne viedlo počtom 974 šetrených prípadov.

Množstvo podvodov sú opakujúce sa prípady fingovaných škôd 

Allianz-Slovenská poisťovňa v minulom roku aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1 953 škodách, pričom objem potenciálneho plnenia predstavoval viac ako 4,7 mil. eur. Počet potvrdených podozrení sa vyšplhal na 1 738 škôd, čo je 89 % zo všetkých prešetrených škôd. V deviatich z desiatich prešetrovaných prípadov sa tak vlani preukázal pokus o poisťovací podvod. Uchránená hodnota škôd predstavovala niečo vyše 3 mil. eur. Tento pomer je podobný ako v roku 2012, v ktorom poisťovňa Allianz preukázala podvodné konanie v 88 percentách prípadov.
 
Spoločnosť Allianz v rámci vyšetrovania podozrivých poistných udalostí spolupracuje aj s orgánmi činnými v trestnom konaní a v oprávnených prípadoch podá aj trestné oznámenie na páchateľa. „Vlani sme podali šesť trestných oznámení,“ povedala vedúca oddelenia kontroly a špeciálnych činností v Allianzi Jaroslava Zemanová. Ešte z minulého obdobia je podľa nej stále vyšetrovaných niekoľko škôd s podaným trestným oznámením. 
 

 
V minulom roku dominovalo v počte preverovaných škôd pracovníkmi Allianzu privátne poistenie majetku. Na druhom mieste bolo povinné zmluvné poistenie vozidiel, ktoré vlani rámci neživotného poistenia jednoznačne viedlo počtom 974 šetrených prípadov. Na treťom mieste bolo havarijné poistenie. Pri vyšetrovaní takýchto škôd najviac rezonovali podľa Allianzu prípady totálnych škôd na vozidlách s pripoistením finančnej straty s vysokými plneniami za jednotlivé prípady. 
 
V medziročnom porovnaní spoločnosť zaznamenala výrazný pokles podozrivých prípadov v životnom poistení, avšak na druhej strane evidovala rapídny nárast v poistení privátneho majetku, a to o 50 %. Rástol aj počet prípadov v poistení podnikateľov a priemyslu. Pokles prešetrovaní v povinnom zmluvnom poistení o približne tretinu pripisuje Allianz najmä poklesu hlásených poškodení čelných skiel.
 

 
„Množstvo podvodov sú opakujúce sa prípady fingovaných škôd zo strany klientov,“ skonštatoval vedúci skupiny špeciálnych činností v Allianzi Vojtech Kosík. Ako príklad uviedol podvody pri skratoch elektrospotrebičov. Klienti si podľa spoločnosti väčšinou neoprávnene uplatňujú nárok na poistné plnenie za opakované poškodenie toho istého zariadenia. Druhú skupinu tvoria podľa Allianzu škody, v ktorých si nárok na plnenie uplatňujú páchatelia sofistikovane a ktorých preukázanie je omnoho náročnejšie. Podľa Kosíka ide najmä o úmyselné havárie vozidiel. 
 
Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X