Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Viete, čo ľudia z rôznych krajín považujú za najdôležitejšie? Pozrite sa na to

Business Insider, OECD Better Life Index
18. mája 2015 Zdroj Business Insider Tlačiť

Čo považujú za najdôležitejšie ľudia z rôznych krajín sveta? Existujú podstatné rozdiely.

Čo je pre ľudí najdôležitejšie?

Veľmi často sa stáva, že až úzkoprso zvykneme naše názory prenášať na celý svet. To, čo považujeme za dobré, musí byť dobré pre všetkých. Iná krajina, iná kultúra. To značí odlišné interpretácie a výklady životných situácií, rovnako tak iné názory a postoje, túžby a potreby.

Medzinárodná spoločnosť Movehub urobila prieskum a zistila, čo ľudia v rôznych krajinách považujú za dôležité, čo má pre nich význam. Informácie, ako sa vyjadrili predstavitelia spoločnosti, pochádzajú z OECD Better Life Index, v ktorom sa zhromažďujú „dáta“ od roku 2011, pričom počet zainteresovaných respondentov sa pohybuje okolo 60-tisíc.

Odpovede boli rozdelené do desiatich kategórií: Životné istoty/bezpečie, Bývanie, Práca, Príjmy, Rovnováha medzi prácou a súkromím, Životné uspokojenie, Zdravie, Vzdelanie, Spoločnosť/Komunita/Susedia, Životné prostredie. Výsledky sú mierne prekvapujúce, a to nielen v európskom, ale aj v celosvetovom meradle.

Tak napríklad v Európe ľuďom najviac záleží na životnom uspokojení a zdraví. Potom sú na rade príjmy, vzdelanie, životné prostredie a práca. Je zaujímavé, že na Slovensku podľa tohto prieskumu považujú ľudia za najdôležitejšiu vec životné uspokojenie. Že by preto, že práve to mnohým akosi chýba?

Vzdelanie, ktoré sa všeobecne považuje za niečo veľmi potrebné, považujú za najdôležitejšie ľudia zo Strednej a Južnej Ameriky. Pre Kanadu je najdôležitejšie zdravie, keďže tam majú takú zimu, to asi prekvapujúce nie je, a pre obyvateľov USA je životné uspokojenie to, čo dáva životu zmysel. V Afrike a Ázii je rozdelenie životných priorít rovnomerné – od zdravia po príjmy.

Možno najzaujímavejšie na tomto výskume je to, že postavenie práce, životného prostredia a bezpečia je na tom v preferenciách respondentov pomerne zle. Vo svete, ktorý sa vyznačuje ubúdaním zdrojov, relatívne častými vojenskými konfliktami či inými neistotami, je teda napríklad zdanlivá nepodstatnosť životného prostredia a bezpečia pomerne prekvapujúca.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X