Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zamestnávatelia hlásia na 3. kvartál silný nábor ľudí

11. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najoptimistickejšie výhľady hlási spracovateľský priemysel.

Zamestnávatelia sú optimistickí vo všetkých krajoch na Slovensku

Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na tretí štvrťrok tohto roka sú veľmi optimistické. Podľa pravidelného prieskumu, ktorý zrealizovala spoločnosť Manpower na vzorke 753 zamestnávateľov na Slovensku, nárast počtu zamestnancov v treťom kvartáli tohto roka očakáva 17 % opýtaných zamestnávateľov a 5 % ich pokles.

V porovnaní s druhým štvrťrokom tohto roka sa tak čistý index trhu práce na Slovensku zlepšil o 4 percentuálne body, medziročne je lepší o 7 percentuálnych bodov. Žiadne zmeny v počte pracovných síl v júli až septembri tohto roka nepredpokladá 76 % zamestnávateľov a 2 % oslovených zamestnávateľov sa k tejto otázke nevedeli vyjadriť.

„Zamestnávatelia hlásia veľmi silné náborové plány,“ uviedla na tlačovej besede generálna riaditeľka Manpower ČR a SR Jaroslava Rezlerová. Na tretí kvartál tohto roka hlásia podľa nej zamestnávatelia najsilnejšie náborové plány od štvrtého kvartálu 2011, kedy spoločnosť Manpower začala na Slovensku vykonávať takýto prieskum. 

Zamestnávatelia v deviatich z desiatich odvetví očakávajú v treťom štvrťroku 2015 zlepšenie náborového prostredia. Najoptimistickejšie výhľady hlási spracovateľský priemysel, kde percento firiem s plánovaným rastom počtu zamestnancov o 25 percentuálnych bodov prevýšilo percento spoločností, ktoré plánujú prepúšťať.

Pozitívne vyhliadky sú aj v odvetví stavebníctva. V tomto sektore je rozdiel medzi percentom firiem s plánovaným náborom zamestnancov a percentom firiem, ktoré sa chystajú znižovať stav zamestnancov, 15 percentuálnych bodov v prospech firiem s očakávaným prijímaním zamestnancov.

Neutrálny výhľad je v ubytovaní a stravovaní, kde percento subjektov s plánovaným znižovaním stavu zamestnancov je rovnaké ako percento subjektov, ktoré plánujú zamestnancov prijímať. 

Zamestnávatelia sú pri výhľade na tretí štvrťrok tohto roka optimistickí vo všetkých krajoch na Slovensku.

Vedie západné Slovensko, kde je o 16 percentuálnych bodov viac zamestnávateľov, ktorí chcú prijímať zamestnancov, v porovnaní s tými, ktorí plánujú ich prepúšťanie.

Na východnom Slovensku je percento subjektov s očakávaným prijímaním zamestnancov o 12 percentuálnych bodov vyššie, ako percento zamestnávateľov plánujúcich prepúšťať zamestnancov. V Bratislave je o 11 percentuálnych bodov viac zamestnávateľov, ktorí chcú prijímať zamestnancov, v porovnaní s tými, ktorí chcú zamestnancov prepúšťať.

Na strednom Slovensku je o 5 percentuálnych bodov viac zamestnávateľov s plánovaným náborom zamestnancov oproti zamestnávateľom, ktorí hlásia prepúšťanie ľudí. 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X