Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda vzrástla najviac v doprave a skladovaní

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
11. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Pokles zaznamenali v informačných a komunikačných činnostiach a vo veľkoobchode.

V reštauráciách je priemerná mzda 374 eur

Priemerná nominálna mesačná mzda v apríli 2015 v porovnaní s tým istým obdobím minulého roka najvýraznejšie stúpla v doprave a skladovaní, a to o 7,2 %, kde sa tak dostala na úroveň 822 eur. Ako ďalej vyplýva z údajov Štatistického úradu SR, priemerná mzda medziročne stúpla aj v ďalších odvetviach, a to vo vybraných trhových službách o 3,8 % na 819 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,9 % na 843 eur, ubytovaní o 2,3 % na 615 eur, priemysle o 1,8 % na 950 eur.

Smerom nahor išla aj v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,4 % na 371 eur, stavebníctve o 0,7 % na 607 eur a v maloobchode o 0,5 % na 582 eur. Na druhej strane jej pokles zaznamenali v dvoch odvetviach, a to v informačných a komunikačných činnostiach, kde sa znížila o 3,2 % na 1 655 eur a vo veľkoobchode o 1,5 % na 814 eur.

Priemerná reálna mesačná mzda v medziročnom porovnaní stúpla v doprave a skladovaní o 7,3 %, vybraných trhových službách o 3,9 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 3 %, ubytovaní o 2,4 %, priemysle o 1,9 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,5 %, stavebníctve o 0,8 % a v maloobchode o 0,6 %. Poklesla v informačných a komunikačných činnostiach o 2,9 % a vo veľkoobchode o 1,4 %. 

V priemere za štyri mesiace tohto roka oproti tomu istému obdobiu vlaňajška mzda stúpla v ubytovaní o 6,3 %, kde dosiahla 624 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel sa zvýšila o 3,5 % na 838 eur, doprave a skladovaní o 3,2 % na 774 eur, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3 % na 374 eur.

Vyššia bola aj v priemysle o 2,7 % a dostala sa tak na 918 eur, v maloobchode narástla o 1,7 % na 583 eur a v stavebníctve o 1,6 % na 585 eur. Naopak znížila sa vo veľkoobchode o 1,5 % na 806 eur, v informačných a komunikačných činnostiach o 1,4 % na 1 762 eur a vo vybraných trhových službách o 0,1 % na 807 eur. 

Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za štyri mesiace v ubytovaní o 6,7 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 3,9 %, doprave a skladovaní o 3,6 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3,4 %, priemysle o 3,1 %, maloobchode o 2,1 %, stavebníctve o 2 % a vo vybraných trhových službách o 0,3 %. Nižšia bola zase vo veľkoobchode o 1,1 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 1 %.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Mzdy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X