Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zdravotné poisťovne očakávajú horšie hospodárske výsledky

Zdravotné poisťovne očakávajú horšie hospodárske výsledky
Koláž: Podnikam.sk
29. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) evidovala ku koncu novembra kladný hospodársky výsledok 11,4 mil. eur. Pred rokom bola v pluse 33,7 mil. eur.

Zdravotné poisťovne platili nemocniciam viac

Tohtoročné hospodárske výsledky zdravotných poisťovní budú pravdepodobne horšie ako vlani. Zdravotná poisťovňa Union eviduje k novembru stratu 7,9 mil. eur pred zdanením. V tom istom období minulého roka bola v zisku 4,15 mil. eur. Hovorkyňa spoločnosti Judita Smatanová vysvetľuje, že počas roka 2013 dvakrát navyšovali platby pre členov Asociácie nemocníc Slovenska, výrazne s cenami nahor išli aj v prípade členov Asociácie štátnych nemocníc, pričom dopady sa na plno prejavili v roku 2014.

„Dôvodom nárastu v ústavnej zdravotnej starostlivosti bola najmä skutočnosť, že Union ZP bola v dôsledku koordinovaného konania štátnych nemocníc nútená vyhovieť neodôvodneným finančným požiadavkám poskytovateľov, aby tak splnila svoju povinnosť naplniť verejnú minimálnu sieť,“ konštatuje Smatanová. Union neuviedol, aký hospodársky výsledok odhaduje, pripomína len, že do výsledku vstupujú sezónne vplyvy. „K hospodárskemu výsledku sa budeme môcť vyjadriť až po skončení koncoročného auditu,“ uviedla Smatanová. Za rok 2013 skončil Union v zisku 6,61 mil. eur. 

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) evidovala ku koncu novembra kladný hospodársky výsledok 11,4 mil. eur. Pred rokom bola v pluse 33,7 mil. eur. Ako konštatoval generálny riaditeľ VšZP Marcel Forai, podľa obchodno-finančného plánu by koniec roka mohli uzatvárať v zisku 10,2 mil. eur. Plánovaný výsledok použijú na tvorbu rezervného fondu a následne tento fond použijú na zníženie straty minulých období. Vlaňajšok končila najväčšia zdravotná poisťovňa v zisku 15,6 mil. eur. 

Kladný hospodársky výsledok očakáva aj zdravotná poisťovňa  Dôvera. „Dlhodobo sa snažíme hospodáriť zodpovedne, nevytvárať stratu, ale byť v pluse,“ konštatuje PR manažér Dôvery Branislav Cehlárik, ktorý zároveň dodáva, že zisk bude nižší ako v roku 2013. Dôvera nekomentuje predbežné výsledky, podľa Cehlárika pokiaľ nemajú auditované čísla, nebudú ich zverejňovať. Najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa uzavrela minulý rok so ziskom 46,5 mil. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X