Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

ZUNO získalo nového majiteľa. Kupuje ju ABH Holding

ZUNO získalo nového majiteľa. Kupuje ju ABH Holding
Zuno.sk
24. septembra 2015 Tlačiť

Internetová banka ZUNO pôsobiaca na Slovensku a v Českej republike, získa nového majiteľa, ABH Holding S.A. (ABHH). Zmluva o predaji už bola úspešne podpísaná. ABBH je súkromné konzorcium podnikov so sídlom v Luxembursku.

ZUNO získalo silného partnera pre ďalší rast

ABHH je materskou entitou pre skupinu spoločností Alfa Banking Group, ktorá sa angažuje v bankových a finančných službách v Holandsku, Veľkej Británii, Ruskej federácii, Ukrajine, Bielorusku a na Cypre. V decembri 2014 predstavovali konsolidované aktíva skupiny 47,2 mld. USD.

Zmena vlastníctva ZUNO banky nebude mať žiadny vplyv na jej klientov na Slovensku a v Českej republike. Ich vklady budú aj naďalej chránené podľa rakúskeho zákona o ochrane vkladov, pričom ZUNO zostáva samostatnou, plne regulovanou rakúskou bankou s centrálou vo Viedni. Nový majiteľ deklaruje záujem investovať kapitál do rozvoja a expanzie ZUNO. ABHH má dlhodobý záujem na rozvoji bankového biznisu v Európe, pričom ZUNO predstavuje ideálnu platformu pre túto expanziu.

„Som nadšený, že sa nám podarilo nájsť nového a silného majiteľa pre ZUNO. Zmena majiteľa nám umožní posilnenie a rast nášho podnikania na Slovensku a v Českej republike, teda na trhoch, na ktorých sa budeme naďalej naplno zameriavať. ZUNO taktiež získava príležitosti vyhodnotiť možnosti vývoja nových produktov a expanzie na nové trhy,“ hovorí Oyvind Oanes, generálny riaditeľ ZUNO.

„Sme nadšení tým, čo už ZUNO dosiahlo od jeho založenia v roku 2010 aj jeho budúcim potenciálom. ZUNO je internetová retailová banka s komplexným servisom, fungujúca na dvoch trhoch v Českej republike a Slovenskej republike. Keďže plánujeme podporovať ZUNO v raste jeho klientskej základne, veríme, že ZUNO má silný potenciál pre rast tak ponúkaných produktov, ako aj pre dosiahnutie rastu na ďalších trhoch. V Alfa Banking Group máme za sebou bohaté skúsenosti s dlhodobými investíciami a s podporou rastu našich obchodov. Tešíme sa, že ZUNO sa pridá k Alfa Banking Group a bude súčasťou našej rastovej stratégie. Zaviazali sme sa investovať nový kapitál, aby sa ZUNO posunulo dopredu,“ hovorí Petr Aven, predseda predstavenstva ABH Holding S.A..

Predaj ZUNO jej doterajším majiteľom, rakúskou Raiffeisen Bank International, ešte podlieha schváleniu regulačnými orgánmi. Nový majiteľ plánuje ďalej pôsobiť na trhoch pod značkou ZUNO so súčasným manažmentom.

Informácie o ABH Holding S.A.

ABH Holding S.A. je súkromné konzorcium podnikov so sídlom v Luxembursku. Využíva svoje finančné a intelektuálne zdroje, investičné znalosti a manažment k zhodnocovaniu investíc v oblasti globálneho bankovníctva. Je materskou entitou pre skupinu spoločností Alfa Banking Group, ktorá sa angažuje v bankových a finančných službách v Holandsku, Ruskej federácii, Veľkej Británii, Bielorusku, na Ukrajine a Cypre.

Dcérske spoločnosti ABH Holding S.A. tvorí sieť pobočiek skladajúci sa z 966 kancelárií zamestnávajúcich 42 000 ľudí a s klientskou základňou predstavujúcou viac ako 16,7 milióna klientov.

Infornácie o ZUNO

Internetová banka ZUNO začala pôsobiť na Slovensku od roku 2010 a následne od polovice roku 2011 v Českej republike. Banka ZUNO patrí medzi prvé internetové banky v strednej a východnej Európe.

Od roku 2010 sa banke postupne darí zlepšovať hospodárske výsledky. Dôvodom je rastúci predaj úverových produktov, keďže banka momentálne patrí z pohľadu ponúkaných sadzieb pri refinancovaní pôžičiek na špičku rebríčka medzi slovenskými aj českými bankami. Úrokové sadzby pri prefinancovaní pôžičiek pritom začínajú pri 6,9 % p.a.

Banka Zuno nikdy nebola v lepšej kondícii, ako sa momentálne nachádza, s 250 000 zákazníkmi, 750 mil. eur v depozitoch, s objemom úverov vo výške 70 mil. eur a s dvomi stovkami zamestnancov.

Internetová banka ZUNO začala pôsobiť na Slovensku od roku 2010 a následne od polovice roku 2011 v Českej republike. Banka ZUNO patrí medzi prvé internetové banky v strednej a východnej Európe. Ako jediná banka na Slovensku a v Českej republike nemá žiadne fyzické pobočky a je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni cez PC, tablety alebo smartfóny s operačným systémom iOS, Android alebo Windows Phone. ZUNO je stredne veľkou bankou ponúkajúcou široké portfólio produktov (bežný účet s debetnou kartou, sporiaci účet, online pôžička, refinancovanie, kreditná karta alebo prečerpanie).

Informáciu poskytol: Ivo Trávniček, PR Manager ZUNO Slovak Republic

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X