Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zverejnenie platov všetkých zamestnancov vraj môže pomôcť biznisu

Predaj na splátky, lízing a refinancovanie podľa NBS neskončí
15. novembra 2016 Zdroj Entrepreneur.com Tlačiť

Polemika okolo politiky transparentnosti zamestnaneckých miezd už neraz potrápila nejedeného zamestnávateľa. Je to dilema, ktorú sa pravidelne snažia rozlúsknuť mnohí manažéri väčších či menších organizácií po celom svete.

Tohoročná správa spoločnosti Glasdoor z tejto oblasti pritom ukázala, že len 36 % oslovených zamestnancov sa vyjadrilo v tom duchu, že ich zamestnávateľ uplatňuje politiku transparentnosti v oblasti miezd. Až 70 % z opýtaných zároveň kývlo na možnosť otvorenej diskusie o zverejnení výšky platov v ich spoločnosti. Takýto krok by podľa nich viedol k oveľa väčšej spokojnosti zamestnancov a mal by pozitívny dopad aj na celkový úspech organizácie.

Predstavitelia spoločnosti Buffer zrejme verili podobným ideám a preto sa rozhodli, že si na vlastnej koži vyskúšajú, aký dopad bude mať takáto politika na jej zamestnancov. Lídri tejto firmy sa dohodli na tom, že na internom blogu organizácie zverejnia výšku platov všetkých jej zamestnancov vrátane platov všetkých vedúcich pracovníkov.

Po jej zavedení si manažéri Bufferu pochvaľovali pozitívny vplyv politiky na celkové fungovanie a rozvoj spoločnosti. Za šesť rokov pôsobnosti sa rozrástla ich zamestnanecká báza z pôvodných 10 na 65 zamestnancov. Manažéri firmy tiež potvrdzujú, že konflikty okolo platov sa u nich vyskutujú len ojedinele. Ako ďalej uvádzajú, v prípade, že každý zo zamestnancov vidí, akú hodnotu majú jednotlivé pracovné pozície, nikto z nich nechce, aby ho vyhodili kvôli tomu, že v práci poľavil.

Nedávna štúdia spoločnosti PayScale, realizovalizovaná na vzorke 70 000 zamestnancov zase ukázala, že pracovníci sú menej náchylní k ukončeniu svojho zamestnaneckého pomeru v danej organizácii, keď rozumejú tomu, čo stojí za platovými rozdielmi na jednotlivých pracovných pozíciách.

Na záver tak možno zhrnúť, že vyššie uvedené prieskumy a pokus spoločnosti Buffer naznačujú, že možno sa naozaj netreba báť vstupu do politiky transparentnosti platov. Ak totiž ukážete zamestnacom, ako veľmi si ich ceníte a vysvetlíte im, prečo vznikajú  jednotlivé rozdiely v platoch, mali by sa vám za to odvďačiť lojálnosťou a pracovisťou. To by v konečnom dôsledku malo posunúť samotný biznis vpred.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

platyrozdielyzverejnenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

22sep8:30Zákon o cestnej doprave a jeho nadväznosti na zákonné povinnosti dopravcu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X