Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 zbytočných slov, ktoré môžete vymazať z profilu na Linkedine

Telefónni operátori prestávajú spoplatňovať prenos čísla
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
26. januára 2017 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia HanováZdroj Business News Daily Tlačiť

Ak ste majiteľom konta na profesionálnej sociálnej sieti Linkedin, pri jeho vypĺňaní ste sa zrejme aj vy snažili uviesť čo najviac kľúčových slov reflektujúcich vaše pracovné skúsenosti a profesionálne pôsobenie.

Avšak v prípade, že sa tieto termíny opakujú u veľkého množstva ľudí, prestávajú mať taký význam, ako by sa sme od nich očakávali. Linkedin preto zverejnil zoznam desiatich najpoužívanejších „bezcenných“ slov z minulého roka.

Keďže množstvo ľudí používa tieto výrazy práve v angličtine, aj v nasledujúcom texte ich nájdete uvedené v tomto jazyku (tak, ako ich zverejnil Linkedin):

  1. Specialized
  2. Leadership
  3. Strategic
  4. Experienced
  5. Focused
  6. Excellent
  7. Certified
  8. Passionate
  9. Creative
  10. Expert
Social Media
Social Media

Christopher Standford, ktorý je odborníkom na platformu, zdôrazňuje, že jazyk, ktorý používame, o nás mnohé prezrádza. Je preto dôležité starostlivo vyberať slová. Príliš často sa vraj skrývame za také, ktoré nič neznamenajú a ktorými sa možno len snažíme zakryť nízke sebavedomie.

Ľuďom preto radí, aby si radšej dali záležať na znení úvodného zhrnutia. Môžu tam uviesť niečo originálne, čo zaujme a oddelí ich od ostatných užívateľov. Mali by byť priami a vyvarovať sa rozprávania o svojich pracovných skúsenostiach v tretej osobe. Je to podľa neho neosobné a neprináša to potrebný záujem.

Standford tiež odporúča, aby užívatelia Linkedinu miesto rozprávania radšej ukázali. Aj keď je jazyk dôležitý, ukážky reálnej práce predstavujú skutočné hodnoty. Radí preto nahrať do profilu prezentácie alebo projekty a uviesť tak slová do života. „Tieto sú vám vlastné a pomáhajú dokresliť jedinečný obraz o vašich konkrétnych skúsenostiach,“ uvádza na záver.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

LinkedInnajpoužívanejšie bezcenné slovásociálne médiá

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

27nov8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

27nov8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

27nov9:00WEBINÁR: Udržanie alebo strata pracovných miest9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X