Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zverejňujete v titulku na Linkedine, že si hľadáte prácu? Možno robíte veľkú chybu

Stres, smútok, prepracovanosť
Thinkstock
8. novembra 2016 Img_2614.jpg Zdroj Forbes, Podnikam Tlačiť

Ak máte vytvorený profil na sociálnej sieti Linkedin, určite ste už veľakrát videli rôznych vašich známych, ako si v titulku zverejnili informáciu o tom, že si aktuálne hľadajú prácu. Podľa niektorých lovcov talentov je to však najrýchlejšia cesta k spomaleniu celého procesu.

Vysvetlenie, prečo je to tak, je jednoduché. Informácia o tom, že si práve hľadáte prácu – „Currently seeking employement“ v anglickom znení, ktoré mnohí používajú, vás podľa týchto odborníkov stavia do pozície obete a navodzuje dojem zúfalstva. Je to, akoby ste kričali o pomoc, že rýchlo potrebujete prácu, lebo ste hladní, bez peňazí a nešťastní. Linkedin má viac ako 400 miliónov užívateľov, ktorí predstavujú vašu konkurenciu. Titulok na vašom profile vám umožňuje odlíšiť sa od nich a zaujať pozornosť lovcov talentov a potenciálnych zametnávateľov.

Faktom je, že zamestnávatelia nechcú najímať zúfalých ľudí. V prípade, že zbadajú takýto status, ihneď rozmýšľajú o tom, či ste až takí zúfalí, že si takúto informáciu o sebe zverejníte, a to aj v prípade, že váš profil reprezentuje silného kandidáta. A tak aj v prípade, že ste skutočne zúfalí, držte vždy hlavu hore. V profile a titulku radšej vyzdvihnite svoje kvality. Zvoľte pritom správne kľúčové slová. Neukazujte svoju slabosť, ale podporte silné stránky.

Je samozrejme na vás, ako sa napokon rozhodnete. Je však pritom dobré vedieť, že aj s takýmto pohľadom na vec sa možno stretnúť. Aký text si napokon umiestnite do vášho titulku, je len vaším súkromným rozhodnutím. Dajte pritom na intuíciu a nezabudnite profil doplniť vhodným textom, ktorý vyzdvihne vaše kvality a skúsenosti.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

hľadanieLinkedInprácaprofilsociálne sietetipytitulok

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X