Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

12 znakov reči tela, ktoré vás postavia do zlého svetla

Businessman gesture with his hands on gray background
Thinkstock
25. decembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Entrepeneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Niekedy ani nemusíte nič povedať a človeku, s ktorým sa rozprávate, pošlete jasnú správu. Táto môže byť pozitívna, ale aj negatívna. Vaše telo ju odovzdá niekedy aj bez toho, aby ste si to uvedomili.

Naše telá majú svoju vlastnú reč, ktorá je súčasťou každého z nás. Blízki nás často poznajú podľa mnohých našich gest, či štýlu chôdze, držania tela a iných signálov, ktoré bežne používame pri komunikácii s nimi.

Spoločnosť Talentsmart testovala viac, ako milión ľudí a zistila pritom, že najlepšie si viedli tí z nich, ktorí sa vyznačovali vysokou emocionálnou inteligenciou (takmer 90 %). Je to tak preto, že títo ľudia poznajú silu nevyslovených signálov a svoju reč tela tomu prispôsobujú.

Príhovor, gestá
thinkstockphotos.com

„Reč tela je mocným nástrojom. Mali sme ju ešte predtým, ako sme sa naučili rozprávať a je zrejmé, že 80 % z toho, čo poviete počas rozhovoru, je čítané prostredníctvom reči vášho tela, a nie vašich slov,“ uviedla Deborah Bull.

Keď pracujete tvrdo a snažíte sa napĺňať stanovené ciele, všetko, čo vám môže pomôcť k úspechu, sa počíta. Pri používaní vášho tela sa preto nasledujúcim signálom radšej vyhnite.

 1. Nepoužívajte zbytočne prehnané gestá. Menšie, nenútené a otvorené gestá vám skôr vydláždia cestu k vášmu poslucháčovi.
 2. Nestojte s prekríženými rukami. Ukazujete tým, že nie ste otvorení.
 3. Vaše slová a reč tela by mali jednotné. Ak vaša reč tela hovorí iné, ako vaše slová, poslucháč si to všimne a neuverí vám.
 4. Neodvracajte sa. Človek, ktorý hovorí, to môže vyhodnotiť, ako nezáujem z vašej strany.
 5. Nehrbte sa. Znamená to, že nerešpektujete človeka, s ktorým hovoríte a vysielate mu tým signál, že sa nudíte.
 6. Neuhýbajte očami. Ak príliš uhýbate očami, znamená to, že niečo skrývate a vo vašom partnerovi to môže vyvolávať určité podozrenie.
Co-founder and CEO of Whatsapp Jan Koum speaks during a conference at the Mobile World Congress, the world's largest mobile phone trade show in Barcelona, Spain, Monday, Feb. 24, 2014. Expected highlights include major product launches from Samsung and other phone makers, along with a keynote address by Facebook founder and chief executive Mark Zuckerberg. (AP Photo/Manu Fernandez)
SITA/AP
 1. Nepozerajte stále na hodinky. Ukazujete tým partnerovi, že nerešpektujete jeho čas, ktorý vám venoval a pôsobíte netrpezlivým a nervóznym dojmom.
 2. Prílišné prikyvovanie tiež nie je dobrý signálom. Ľudia to vnímajú, že sa snažíte ukázať, ako veľmi s nimi súhlasíte, aj keď je zrejmé, že to tak nie je.
 3. Neobsedíte? Je to znak, že v sebe skrývate nejaký nepokoj či úzkosť.
 4. Ak mávate všeobecne zamračený výraz na tvári, vysielate do sveta správu o tom, akí ste naň nahnevaní.
 5. Slabé potrasenie rukou naznačuje nedostatok autority a sebadôvery. Príliš silný stisk zase ukazuje na agresivitu a snahu dominovať.
 6. Ak sa k ľuďom približujete príliš blízko, ukazujete im tým, že nerešpektujete ich osobný priestor a oni sa pri vás začnú cítiť nepríjemne.

Ak ste si po prečítaní vyššie uvedených signálov reči uvedomili, že niektoré z týchto znakov sú vám povedomé, skúste na chybách zapracovať a sledovať, čo sa udeje s vaším okolím a aký to bude mať na vás dopad.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

komunikáciareč telatipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X