Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 dôvody, prečo vás môže aj neskorší odchod do postele urobiť úspešnejšími

Káva, práca
ThinkstockPhotos
20. novembra 2016 Zdroj Entrepeneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Niektorí ľudia spájajú osobný úspech so skorším odchodom na spánok a včasným vstávaním. Tieto faktory však nemusia pôsobiť rovnako blahodarne na každého. Na druhej strane totiž existuje množstvo ľudí, ktorým vyhovuje presný opak uvedeného rituálu.

Určite ste už aj vy niekedy narazili na články odporúčajúce výhody skorého odchodu do postele a včasného ranného vstávania. Možno ste si v tej chvíli pomysleli, že také vstávanie o 04.00, 05.00, alebo ešte skôr, nie je nič pre vás. Ak áno, tak verte, že ste určite neboli jediní.

Mnohí úspešní ľudia z vlastných skúseností potvrdzujú, že im oveľa viac vyhovuje práca do neskorej noci a obľubujú na tom aj skutočnosť, že ráno si môžu dopriať dlhší spánok. Prečo to tak môže byť, naznačia aj nasledujúce riadky.

Kreativita vrcholí v nočných hodinách

Mnohí ľudia, ktorí potrebujú pri svojej práci kreativitu, uprednostňujú prácu vo večerných hodinách. Je to tak aj preto, že v tomto čase ich nerušia žiadne pracovné e-maily, ani telefonáty. Celý deň už majú za sebou, majú povybavované veci a v kľude sa tak môžu venovať kreatívnej práci bez toho, aby ich pritom ktokoľvek vyrušoval.

Žiadny ranný stres

Ranný stres pôsobí zaťažujúco na mnohých ľudí. Tí šťastlivci, ktorí sa nemusia každý deň ráno náhliť po zapchatých cestách do práce, sa preto zhodujú na tom, že tento faktor na nich pôsobí veľmi upokojujúco. Zároveň s tým uvádzajú, že si vedia v noci lepšie zorganizovať záležitosti na ďalší deň, utriediť myšlienky a rozdeliť úlohy pre podriadených pracovníkov.

Čerstvé správy

Ak sledujete spravodajstvo z príslušného dňa v nočných hodinách, získate vraj pritom komplexný prehľad o celom vývoji udalostí počas konkrétneho dňa. Túto skutočnosť si tiež chvália mnohí úspešní ľudia, ktorí radšej pracujú v noci. Mnohé z týchto správ už vtedy podľa nich obsahujú aj doplnené informácie a komentáre. A aj tu opäť nastupuje faktor pokoja, kedy si tieto správy môžu preštudovať bez zbytočného náhlenia a iných rušivých elementov.

Nech už patríte k nočným horlivcom, alebo sa radíte skôr medzi ranné vtáčatá, je dobré tieto návyky praktizovať pravidelne. Pomôže vám to lepšie si organizovať čas, menej budete zabúdať a mnohé činnosti sa vám automatizujú. Ak máte možnosť, vyskúšajte si najprv oba uvedené režimy a uvidíte, v ktorom z nich sa budete cítiť komfortnejšie. Ako sme už viackrát písali, zaručený recept na úspech neexistuje a každý si preto musí namiešať ten svoj koktejl úspechu sám.

K téme

Témy

návykyPráca v nociúspechvstávanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

13aug9:00WEBINÁR: Povinnosti obcí v odpadovom hospodárstve9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dotácie

14aug9:00WEBINÁR: Incoterms® 2020 - pravidlá a ich správne uplatňovanie v praxi9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

14aug9:00WEBINÁR: Incoterms® 2020 - pravidlá a ich správne uplatňovanie v praxi9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X