Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 spôsoby, ako získať peniaze na váš projekt, keď banka odmieta pôžičku

Kedy a kde hladat investora.jpg
Foto: Getty Images
13. novembra 2018 Tlačiť

BRATISLAVA 13.novembra 2018 (P/PR) – Začínajúci podnikatelia a majitelia startupov to nemajú na začiatku svojho podnikania vôbec jednoduché. Veľa slovenských bánk im nechce požičať peniaze, pretože sú pre nich rizikoví klienti. Svoje odôvodnenie argumentujú tým, že ešte nič nedokázali a ich podnikateľský zámer je neistý. My vám však ukážeme niekoľko chytrých spôsobov, odkiaľ získať peniaze.

Banku bude vždy zaujímať, koľko vlastných zdrojov má firma alebo startupista, akú má kredibilitu a aké zabezpečenie vie poskytnúť. Šancu, že získajú úver na realizáciu svojho nového nápadu a spustenie výroby nového produktu je veľmi nízka. Preto by sa mali poobzerať po iných možnostiach. Vyskúšajte preto jedno zo štyroch uvedených možností.

Kde získať peniaze, keď banka odmieta pôžičku?

1. Oslovte rodinu, kamarátov a známych

Ak by ste prišli za investorom, jeho prvá otázka by znela: Skúsili ste si požičať peniaze od vašich známych? Ak nie, prečo si myslíte, že by sme vám práve my mali požičať? Skúste preto ako prvé, predstaviť svoj biznis plán vašej rodine a známym a ak nedisponujú dostatočným množstvom peňažných prostriedkov, hľadajte zdroje ďalej.

2. Inzerujte na stránke HľadámInvestora.sk

Vyskúšajte dostupnú možnosť, ktorá je zadarmo. Podajte si inzerát na portáli HľadámInvestora.sk, ktorí sa špecializuje na biznis inzerciu. Je to miestom pre projekty a investorov a počas 6 rokov už zverejnili a pomohli takmer 8000 projektom. Investori z rôznych oblastí, lokalít a s rôznou výškou kapitálu, sa o vašom projekte dozvedia prostredníctvom inzerátu. Ponúkajú aj služu, kde za malý poplatok pomôžu majiteľom projektov pripraviť profesionálnu ponuku a spropagujú ich projekt.

3. Vyskúšajte Crowdfunding

Platforma Corwdfunding je založená na podobnom princípe, akoby ste si požičali kapitál od vašej rodiny a známych. Tento dopyt však realizujete cez existujúcu platformu, kde vám neznámi ľudia/podnikatelia/investori prispejú na zrealizovanie vášho biznis plánu. Tí na oplátku očakávajú za svoj príspevok špeciálne odmeny. Crowdfundingový model môže byť založený na darovaní, odmeňovaní, na mikropôžičkách a investíciách. Najväčšiu úspešnosť projektov na Slovensku majú crowdfundingové platformy, ako je Conda, StartLab alebo Startovač sú však zamerané prevažne na poporu charitatívnych, umeleckých, dizajnérskych projektov.

4. Oslovte potenciálneho investora

Peniaze na váš projekt môžete získať od jedného z mentorov, podnikateľov alebo anjelských investorov na Slovensku. Tí vám poskytnú finančné prostriedky pre rozbehnutie vášho biznisu za časť podielu vo vašej firme. Okrem toho od nich získate cenné podnikateľské rady a zároveň vás môžu nasmerovať na tých správnych ľudí z odvetvia, v ktorom podnikáte.

Jediná kamarátska banka pre startupistov

Oslovte Slovenskú sporiteľňu

Máloktorá banka vám poskytne financie na štart podnikania, ale prečo by ste nevyskúšali pomoc, od banky, ktorá vám ju ponúka? Pomoc krok za krokom vám ponúka Slovenská sporiteľňa na svojej stránke Začíname podnikať. Poradí vám, na čo myslieť pred tým, ako začnete podnikať. Je jedno, či rozbiehate firmu, startup alebo sociálny podnik. Navrhne vám financovanie na mieru podľa požiadaviek v biznis pláne a poskytne vám financie na rozbeh od 700 až do 50-tisíc eur. Navštívte Slovenskú sporiteľňu.

Peniaze na projekt aj cez granty a dotácie

Nielen malé a stredné podniky, ale aj startupy môžu využiť dotácie z Európskej komisie cez stránku Grant Expert. Finančné prostriedky sú vyčlenené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Môžu sa využiť na rozvoj podnikania, ako investícia do nových výrobných technológií a strojov vo výrobných odvetviach, do marketingu nových produktov, ako aj do kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Získané investície je možné použiť aj na výskum a vývoj, poľnohospodárstvo, rybné hospodárstvo a lesníctvo, informačno komunikačné technológie, na vzdelávacie aktivity, energetická efektívnosť budov, ako aj na analýzy, plány a stratégie.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Hľadám investorainvestorpôžičkastartup

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X