Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako a kde môže SZČO najvýhodnejšie získať úver na podnikanie?

Kde môže podnikateľ získať najvýhodnejší úver na podnikanie
Fotobanka Pixmac
15. novembra 2011 Tlačiť
Podnikatelia zvyčajne získavajú úver z banky. Pri žiadaní o úver predkladá podnikateľ podnikateľský plán. Podnikateľský plán obsahuje predpokladané príjmy a výdavky. Na základe tohto podnikateľského plánu presvedčí podnikateľ banku, či bude schopný splatiť úver. Banka pri poskytovaní úveru skúma príjmy podnikateľa. Napríklad sa skúmajú daňové priznania za predchádzajúce obdobia. Väčšinou sa poskytuje úver podnikateľom, ktorí už podnikajú aspoň 1 rok. Ak podnikateľ iba začína svoju podnikateľskú činnosť môže získať úver napríklad založením nehnuteľnosti. Niekedy banky poskytujú úvery aj začínajúcim podnikateľom, ktorí ich presvedčia svojimi podnikateľskými plánmi. 
V nasledujúcom článku je porovnanie podnikateľských úver od 3 najväčších bánk na Slovensku a kde sa  dá získať úver a pôžička pre s.r.o alebo pre podnikateľov.

VÚB banka

Od VÚB banky si môžeme na podnikanie požičať napríklad cez Profi úver, cez kreditné platobné karty, alebo komerčné úvery.
  • Cez podnikateľskú úverovú linku, ak podnikateľ využíva produkty banky, môže získať úver v hodnote 1.600 eur až 35.000 eur,  závisí to od priemerného objemu mesačných kreditov na podnikateľských účtoch.
  • Profi úvery môže podnikateľ využiť na financovanie krátkodobých a strednodobých podnikateľských potrieb  (nákup zásob, materiálu, surovín, DPH, colných poplatkov, preddavkov, resp. strojov, zariadení, technológií a pod.) investícií do nehnuteľného majetku určeného na podnikanie (napr. nadobudnutie, výstavba, údržba nehnuteľnosti). Tieto úvery sú určené fyzickým osobám podnikateľom a spoločnostiam s ručením obmedzeným s ročným obratom do 1 mil. EUR, ide o bezúčelový úver od 3.000 EUR do 170.000 EUR, doba splatnosti je pri kontokorentnej forme od 6 do 12 mesiacov, pri splátkovej forme od 1 do 4 rokov,Takýto úver môže získať:- existujúci klient – minimálne 1 rok vykonáva podnikateľskú činnosť (1 ukončené účtovné obdobie)- nový klient – minimálne 2 roky vykonáva podnikateľskú činnosť (2 ukončené účtovné obdobia) spĺňa stanovené kritériá VÚB banky pre bonitu podnikateľského subjektuÚver je zabezpečený  blankozmenkou  podpísanou majiteľmi spoločnosti. Je potrebné podať žiadosť o úver, daňové priznanie a účtovné výkazy za posledné ukončené účtovné obdobie, potvrdenie o výške daňovej povinnosti.
  • Profihypo úvery sú úvery až do výšky 500 tis. EUR  so splatnosťou až 15 rokov, na zabezpečenie slúži nehnuteľnosť, úvery majú výhodnú úrokovú sadzbu s možnosťou fixácie na obdobie 1, 3, 5 alebo 10 rokov, hodnotu nehnuteľnosti  stanovuje banka na základe znaleckého posudku, vypracovaného súdnym znalcom.Podklady potrebné na posúdenie žiadosti o úver sú žiadosť o úver, daňové priznanie vrátane účtovných výkazov za posledné ukončené účtovné obdobie, potvrdenie o výške daňovej povinnosti a doklad o zaplatení dane, znalecký posudok vypracovaný súdnym znalcom podľa Vyhlášky č. 492/2004 Z.z. o stanovení všeobecnej hodnoty nehnuteľnosti  v programe HYPO.

Tatra banka

Tatra banka poskytuje tieto druhy úverov:
  • Business úver Tatra banka Expres je určený živnostníkom a podnikateľom  s minimálne 24-mesačnou podnikateľskou históriou, výška úveru od 3.500 až do 135.000 EUR, úver je zabezpečený avalovanou blankozmenkou, úroková sadzba od 7,00 % p. a., splatnosť 1 rok s automatickou prolongáciou pri kontokorentnom úvere a od 1 do 4 rokov pri splátkovom úvere. Medzi požadované podklady patria: žiadosť o úver, finančné výkazy žiadateľa a daňové priznania za predchádzajúce dve ukončené účtovné obdobia a najaktuálnejšie finančné výkazy v bežnom roku, výpis z Obchodného registra SR, resp. Živnostenského registra SR a potvrdenia o plnení záväzkov klienta voči Daňovému úradu a Sociálnej poisťovni.
  • Businnes úver Tatra banka Hypo je určený pre s.r.o., a.s. zapísané v Obchodnom registri SR, osoby, ktoré podnikajú na základe živnostenského oprávnenia, pričom žiadateľ podniká vo vybraných odvetviach a má aspoň 12-mesačnú existenciu podnikateľskej činnosti s uzavretým účtovným obdobím za 12 kalendárnych mesiacov. Podmienky úveru:- výška úveru od 16.500 EUR až do 200.000 EUR v závislosti od typu zakladanej nehnuteľnosti,- poskytnutie vo forme splátkového úveru,- doba splatnosti 1 až 10 rokov,- ako zabezpečenie úveru akceptujeme nehnuteľnosti určené na bývanie alebo podnikanie,- možnosť kombinácie zabezpečenia,- s výhodnou úrokovou sadzbou už od 5,25 % p. a.,- možnosť výberu fixácie úrokovej sadzby na 1,3 alebo 5 rokov.

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa ponúka tieto druhy úverov:
  • Kontokorentný úver pre podnikateľov, ktorý sa poskytuje  formou povoleného debetu k bežnému účtu  vo výške schváleného úverového limitu.  Úver sa automaticky spláca pripísaním platieb na účet, nie je potrebné poukazovať splátky v určenej výške k určeným termínom, výška úveru je stanovená na základe predložených finančných výkazov,až do 65.000 EUR.
  • Účelový úver pre podnikateľov je určený na prevádzkové alebo investičné financovanie:- prevádzkové potreby (nákup materiálu, surovín, polotovarov alebo hotových výrobkov, zvýšená potreba finančných zdrojov z dôvodu sezónnosti hospodárskej činnosti, pohľadávky voči tuzemským a zahraničným subjektom)- investičné potreby (kúpa  hmotného a nehmotného investičného majetku, rekonštrukcia a modernizácia výrobných zariadení, investičná výstavba, rozšírenie, údržba stavieb, rekonštrukčných prác a pod.) Výška úveru je určená na základe predložených finančných výkazov od 10.000 EUR so splatnosťou maximálne do 10 rokov.
  • Bezúčelový úver pre podnikateľov – výška úveru sa posudzuje podľa finančných výkazov, môže byť bez zabezpečenia alebo so zabezpečením nehnuteľným majetkom, výška úveru až do 200.000 EUR,  lehota splatnosti:- bez zabezpečenia – splatnosť 4 roky,- so zabezpečením – splatnosť 10 rokov

ph

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X