Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako nájsť ľudí, ktorí budú realizovať váš jedinečný start-up?

Spolupráca, porada,
4. apríla 2018 Tlačiť

Mnoho skvelých nápadov stroskotá práve na tom, že ste nedokázali nájsť vhodný tím a riadenie, ktoré realizuje vaše vízie. To však nie je prípad spoločnosti vacatuner a ich originálneho start-upového projektu.

Mať skvelý originálny nápad, ktorý zaplní čiernu dieru na trhu je v dnešných časoch priam zázrakom. Avšak, ak aj vlastníte takúto víziu, nemáte ešte vyhraté. Okrem financií vás bude trápiť ďalšia zásadná otázka – Kde vziať tím ľudí a vedenie, ktoré ju uskutoční?

Tento problém musel vyriešiť Michal Kukula zo spoločnosti vacatuner. Ako konzultant sa u klientov veľmi často venuje aj zefektívňovaniu ich fungovania cez nastavenie a optimalizáciu firemných procesov. Celkom logicky sa preto zamyslel aj nad tým, ako z pozície cestovnej kancelárie výrazne zlepšiť zážitok cestovateľa v organizovanom cestovnom ruchu a zároveň priniesť komerčné benefity aj samotnej cestovnej kancelárii.

Aplikácia, ktorá určuje trendy novodobého cestovania

Z tejto úvahy vznikol nápad na vytvorenie B2B platformy vacatuner. S jej pomocou vedia cestovné kancelárie klientom pripraviť skutočne personalizovaný zážitok a poskytnúť informácie najmodernejším a zároveň najprirodzenejším spôsobom. Vacatuner zároveň umožňuje zásadne rozšíriť ponuku doplnkových služieb, ktoré pre cestovnú kanceláriu znamenajú dodatočné tržby, a najmä vytvára rozsiahle možnosti na budovanie naozaj osobného vzťahu s minulými, súčasnými i budúcimi cestovateľmi.

Ako však uvádza Michal Kukula, „najdôležitejšie bolo hneď od začiatku vidieť v tomto silnom nápade samostatný projekt, ktorý bolo potrebné od našich ostatných aktivít oddeliť najmä vlastným a relatívne samostatným tímom rovnako nadchnutých a schopných ľudí”.

Kde vziať CEO manažéra pre jedinečný start-upový projekt?

Veľmi rýchlo padlo rozhodnutie s takouto špecifickou úlohou osloviť špecializovanú Executive Search spoločnosť Amrop Slovakia. „Nešlo nám úplne prvoplánovo o nájdenie človeka z cestovného ruchu, ale o človeka, na ktorého budeme môcť spoľahlivo preniesť zodpovednosť za vedenie celého projektu od technických rozhodnutí cez manažérske kompetencie vo vznikajúcom tíme až po predajné aktivity,” opisuje zadanie Michal Kukula.

Správny typ výzvy posúva vpred

Nový CEO mal teda rozumieť výzvam, ktorým čelí novovznikajúca spoločnosť, rozumieť cestovnému ruchu, mať skúsenosti so získaním domácej a zahraničnej klientely a trakcie užívateľov a vedieť ako rozbehnúť biznis takmer z nuly. Zároveň bolo potrebné, aby bol dobrým tím-lídrom a aby zapadol do existujúceho tímu. „Pre nás to bol náročný, avšak správny typ výzvy. Presne taký, s akým v Amrope pre klientov radi pracujeme,“ hovorí Marek Hradílek zo slovenského Amropu.

žena, porada,
www.thinkstockphotos.com

Tým, že vacatuner vypĺňa dieru na trhu a ako aplikácia poskytuje služby, ktoré doteraz na trhu neboli, respektíve boli roztrieštené v rôznych aplikáciách, ani identifikácia CEO sa nemohla uskutočniť štandardne.

Profesionalita a trpezlivosť ruže prináša

Výber nebol rýchlou záležitosťou, avšak, ako dopĺňa Marek Hradílek „oplatilo sa byť trpezlivý a nepoľaviť v očakávaniach počas hľadania vhodného kandidáta”. Po niekoľkých mesiacoch sa podarilo nájsť zaujímavú osobnosť.

Bolo naozaj zaujímavé zistiť, že Amrop vyhľadáva kandidátov aj pre úplne nové spin-off projekty, ktorých tímy ešte len vznikajú, a že je možné byť pri skvelom nápade hneď od počiatku,” uvádza Ján Aštary, dnes už výkonný riaditeľ spoločnosti vacatuner. „Po trinástich rokoch na manažérskych pozíciách vo veľkých spoločnostiach vo finančnom sektore to bola veľká zmena. Pár mesiacov tzv. sabbatical leave mi výborne vyčistilo hlavu, a tak som začal hľadať zaujímavé možnosti na trhu, ktoré by mi zasa vrátili iskru a zanietenie v práci,” s úsmevom dodáva Ján Aštary.

Natívny článok

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

aplikáciaCEOkariéranáboroví pracovnícipráca a kariéraprijímanie ľudíprojektstart-uptím

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X