Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Asi milión ľudí by podľa Richtera nemalo byť v 2. pilieri

Asi milión ľudí by podľa Richtera nemalo byť v 2. pilieri
Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter. Foto: SITA
20. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Bývalý minister Jozef Mihál si myslí, že v druhom pilieri by mal zostať každý s minimálne priemerným príjmom a mladší ľudia. Obaja politici to uviedli v relácii STV O 5 minút 12.

 
Minister vyhlásil, že v druhom pilieri je asi 720-tisíc poistencov s príjmami do výšky priemernej mzdy v národnom hospodárstve a asi 250-tisíc poistencov nad 50 rokov. „Pre tých je minimálne rizikový faktor do akej miery si dokážu nasporiť,“ povedal Richter. 
 

Zmeny v dôchodkoch by mali byť v Ústave

Exminister práce Mihál si myslí, že o zotrvaní v druhom pilieri by sa mali ľudia rozhodovať hlavne podľa výšky príjmu. „Každý človek, ktorý má priemerný alebo nadpriemerný príjem, alebo očakáva, že sa jeho príjmy zlepšia, mal by v druhom pilieri zostať. Druhý faktor je faktor veku. Tu platí, čím mladší ľudia, tým skôr by mali byť v druhom pilieri. Naopak čím starší ľudia, blížiaci sa až k dôchodkovému veku, v druhom pilieri by byť nemali,“ povedal. Mladí ľudia by v ňom mali byť, aj keď majú relatívne nižší príjem. Výhodný je aj pre starších ľudí, ktorí majú vysoké príjmy, dodal. 
 
 
Minister Richter v diskusii zopakoval, že majú záujem zakotviť zmeny v dôchodkových pilieroch v ústavnom zákone. „To je niečo, čo sa nedá meniť každý deň,“ dodal s tým, že chcú stabilizovať a zakotviť princípy. 
 
„Neveríme, že to Smer myslí úprimne a vážne,“ zareagoval Mihál. Keby to podľa neho vládna strana myslela s druhým pilierom vážne a zodpovedne, tak by vývoj v našej legislatíve a dianie v parlamente bolo úplne iné. Vytkol im hlavne skrátené legislatívne konanie o novele zákona o sociálnom poistení, zdravotnom poistení a zásadnú novelu zákona o druhom pilieri, podľa ktorej sa znížili príspevky z deväť na štyri percentá. „Takto prijímaná legislatíva nám nedáva žiadnu záruku, či to myslíte vážne pokiaľ ide o ústavný zákon,“ dodal Mihál.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X