Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Banky obmedzia služby, nezabudnite včas zaplatiť daň za auto

Banky obmedzia služby, nezabudnite včas zaplatiť daň
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
30. januára 2014 Zdroj Podnikam.SK, IT Tlačiť

Banky z dôvodu prechodu na platobný systém SEPA koncom tohto týždňa obmedzia služby na pobočkách aj platby prostredníctvom internetbankingu.

*Aktualizované o podrobnosti odstávok služieb v ďalších bankách.

Internet banking odstavia už v 31. januára večer

Viaceré bankové domy na Slovensku avizovali výrazné obmedzenie služieb koncom tohto týždňa – na prelome januára a februára. Pobočky bánk budú zatvorené a obmedzené budú aj platby prostredníctvom internetbankinkgu. Dôvodom je prechod na platobný štandard SEPA.

 

Nové pravidlá posielania peňazí v bankách – čo o nich musíte vedieť

 

Vzhľadom na to, že 31. január je zároveň posledným dňom na úhradu dane z motorových vozidiel, podnikatelia by mali daň uhradiť včas, nakoľko služby internet bankingu budú odstavené ešte pred polnocou a skôr zatvoria aj pobočky bánk.

 

 

Tatra banka informovala, že z dôvodu prechodu na inkasá podľa platobných štandardov SEPA budú od piatka 31. januára 2014 od 22.00 hod. do nedele 2. februára 2014 do cca 22.00 hod. úplne nedostupné služby – Internet bankingTB, mobilná aplikácia Tatra banka, Tatra banka VIAMO. 

 

VÚB Banka avizovala, že bude mať technickú odstávku Internet bankingu od 31. januára 2014 od 19.30 hod. do 3. februára 2014 do 8.00 hod. Všetky pobočky VÚB banky budú zatvorené od 31. januára 2014 od 18.00 hod. do 3. februára 2014 do 8.00 hod. Informácie o prípadnom obmedzení služieb iných bánk získate na ich kontaktných telefónnych číslach, pobočkách alebo internetových stránkach.

 

*Aktualizácia:

UniCredit Bank uviedla, že má naplánovanú odstávku elektronických kanálov od piatku 31. januára od pol deviatej večer do nedele 2. februára do desiatej večer. Obchodné miesta banky zároveň budú cez víkend vykonávať len poradenskú činnosť a preberať platobné príkazy. Pre klientov to podľa hovorkyne UniCredit Bank Zuzany Ďuďákovej znamená, že počas uvedeného víkendu nebudú môcť používať elektronické bankovníctvo, realizovať bezhotovostné platby ani hotovostné operácie, vrátane zmenárenských. 
 
Internet banking v OTP Banke bude v piatok dostupný do pol druhej poobede, následne bude nedostupný až do nedele, kedy ho má banka v pláne opäť spojazdniť o ôsmej ráno. Proces migrácie však nebude mať podľa OTP dopad na transakcie uskutočnené prostredníctvom bankomatov a platobných kariet, čo znamená, že platobné karty a bankomaty OTP Banky bude možné využívať štandardne a bez obmedzenia. 
 
Sú však aj banky, ktoré sa na migráciu pripravili a nebudú robiť žiadne obmedzenia. Slovenská sporiteľňa bude v závere tohto týždňa fungovať štandardne a klienti nepocítia v súvislosti s prechodom na SEPA žiadne obmedzenia, teda neplánuje žiadne špeciálne odstávky bankových systémov. „Klienti budú môcť počas víkendu využiť naše pobočky, tiež bez obmedzení platiť kartami alebo si vyberať hotovosť z bankomatov a využívať služby elektronického bankovníctva,“ povedal hovorca Slovenskej sporiteľne Štefan Frimmer. 
 
ČSOB informovala o miernom obmedzení. V pobočkách a obchodných miestach bude vykonávať svoju činnosť bez obmedzenia. Služby kartových produktov, výbery z bankomatov, hotovostné a zmenárenské operácie vrátane dostupnosti ČSOB nonstop liniek budú naďalej plne dostupné. Určité obmedzenie bude v rámci elektronického bankovníctva, a to od piatku od desiatej večer do soboty do piatej ráno. 
 

Daň z nehnuteľností

Nezabudnite, že 31. január je posledným dňom na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľností. Podávajú ho tí daňovníci, ktorí v roku 2013 nadobudli nehnuteľnosť, ktorá je k 1. januáru 2014 zapísaná v katastri nehnuteľností, alebo daňovníci, ktorí v roku 2013 predali nehnuteľnosť a túto už nebudú mať zapísanú k 1. januáru 2014 v katastri nehnuteľností, resp. daňovníci, u ktorých v priebehu kalendárneho roka došlo k zmenám, ktoré ovplyvňujú výšku vyrubenej dane.

 

Daň z nehnuteľností 2014

 

Daň z nehnuteľností sa však platí až na základe rozhodnutia, ktoré vám doručí správca dane.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X