Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete, aby si vás ľudia zapamätali? Využite tieto tipy pre konverzáciu

žena, podnikateľka, práca,kariéra
Thinkstock
5. januára 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Ako rýchlo človek stráca pozornosť? Budete prekvapený, ale deje sa to za veľmi krátky čas. 

Podľa štúdie spoločnosti Microsoft, ktorú výskumníci realizovali prostredníctvom sledovania mozgovej aktivity testovanej vzorky ľudí, sa zvyčajná doba našej pozornosti znížila od roku 2000 (keď začala mobilná revolúcia) z 12 na 8 sekúnd. Ako bolo naznačené, za pokles našej pozornosti môžu teda mobilné telefóny. Niet divu, že väčšina z nás má problém dostať sa vôbec do povedomia svojho okolia a nejaký čas v ňom aj zostať. Čo s tým? Tu je päť tipov, ako to zmeniť.

1. Použite príbeh

Keď sa vás niekto spýta, čo robíte, povedzte niečo viac než len: Volám sa X a robím to a to. „Skúste sa predstaviť trochu farebnejšie, vďaka tomu poskytnete druhému skutočnú predstavu o tom, kto naozaj ste,“ radí Amanda Marko, konzultantka strategickej komunikácie vo vydavateľstve Entrepreneur.

2. Hovorte ako človek

Je dôležité poznať svojich poslucháčov. Ak však nehovoríte ku kolegom z oboru, vynechajte príliš technické a špecifické výrazy. Všetkým potom bude jasné, čo im vlastne hovoríte. A je pravdepodobné, že si vás tak lepšie uchovajú v pamäti.

3. Pridajte vtip 

Výskum Stanfordovej univerzity ukázal, že holé štatistiky udrží človek v mysli iba v 5 až 10 percentách prípadov. Ak sú však doplnené anekdotami, ľudia si ich zapamätajú v 65 až 70 percentách prípadov. Inšpirujte sa tým a do svojho prejavu sem tam prepašujte vtip.

4. Podeľte sa o niečo, čo máte spoločné

Veci, ktoré máme spoločné, nás zbližujú a nepriamo tak napomáhajú i našej pamäti. Keď na sociálnych sieťach narazíte na niečo, čo vás s dotyčným spojuje, napríklad že máte v obľube rovnaký seriál, povedzte to. Ešte lepšie funguje fakt, že ste navštevovali rovnakú školu alebo že bývate v susedstve.

5. Robte komplimenty

Ľudia si často nepamätajú tváre, ale pamätajú si pocity, ktoré z rozhovoru mali (ak nejaké boli). Využite toho a zanechajte po sebe v ostatných dobrý pocit tým, že im poviete úprimný kompliment.

Ale pozor na úprimnosť, tá je v prípade skladania poklôn viac ako namieste, pretože ak sa poklona týka niečoho, čo sa vám od prírody prieči, nikto vám ju neuverí. Najlepšie komplimenty sú tie, ktoré majú niečo spoločné s prácou – pochváľte tomu druhému napríklad prezentáciu, jeho prínosné komentáre počas porady alebo dobrý prehľad.

K téme

Témy

Chcem začať podnikaťpráca a kariéraúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X