Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Čo odporúča zakladateľ Virgin Group každému začínajúcemu podnikateľovi?

230318_10150174920195872_3706452_n.jpg
Facebook Richard Branson
28. októbra 2016 Img_2614.jpg Zdroj Entrepreneur.com Tlačiť

Podnikanie v žiadnom prípade nepatrí medzi jednoduché a pokojné činnosti. Nesie so sebou rôzne riziká a pre ľudí, ktorí sú zvyknutí na určité pohodlie zamestnania s pracovným časom od 09.00 do 17.00, môže takáto zmena predstavovať skutočný šok.

Zamestananecký pomer nepochybne poskytuje určitú stabilitu spojenú s pravidelným príjmom, ako aj rôzne možnosti kariérneho rastu v rebríčku konkrétnej organizácie. Známy britský podnikateľ Richard Branson, ktorý je zakladateľom spoločnosti Virgin Group, v tejto súvislosti apeluje na ľudí, ktorí uvažujú nad vlastným podnikaním, aby sa pred vstupom do týchto vôd najprv zamestnali.

Dôvodov, prečo je to podľa neho dôležité, je hneď niekoľko. Na vrchole tohto rebríčka stojí už spomínaný stabilný finančný príjem. Hneď za ním sa umiestňuje skvelá možnosť networkingu – vytvorenia užitočných kontaktov, ktoré možno v budúcnosti využiť aj pri podnikaní. Čím je daná organizácia väčšia, tým viac ľudí v nej spoznáte. Procesy v takejto korporácii sú vždy oveľa zložitejšie a je preto nutné plniť množstvo variabilných úloh. Pritom sa nevyhnutne dostanete do kontaktu s mnohými ľuďmi pracujúcimi na rôznych oddeleniach a pôsobiacimi na rôznych úrovňach.

Branson však zároveň s uvedeným jedným dychom dodáva, že to v žiadnom prípade neznamená, že musíte robiť čokoľvek, čo zaplatí vaše účty. Ak uvažujete o vlastnom podnikaní, ideálne je, ak vykonávate takú prácu a pôsobíte na takej pozícii, na ktorej máte možnosť získať množstvo užitočných skúseností a zručností pre vaše budúce podnikanie. Pritom sa naučíte aj to, ako efektívne rozvíjať vašu sieť kontaktov.

Na blogu svojej firmy Branson ďalej píše: „Nájdite si vhodného zamestnávateľa v priemyselnom sektore, ktorý vás zaujíma a ktorý ponúka korporátnu kultúru s určitou dávkou slobody a zodpovednosti.“ S ohľadom na zázemie spoločnosti Virgin Group tak možno povedať, že slová jej zakladateľa možno považovať za užitočný zdroj informácií, nad ktorými sa určite treba aspoň zamyslieť.

Virgin Group je známa tým, že veľmi rada dáva príležitosť práce ctižiadostivým ľuďom, ktorých cieľom je stať sa podnikateľmi. Robí tak aj napriek tomu a s vedomím, že ich môže časom stratiť. „Prišli sme už o množstvo talentovaných ľudí naprieč celou organizáciou preto, že sa vydali na cestu vlastného podnikania. Tento trend však aj napriek tomu neustále podporujeme,“ dodáva na záver Branson.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

bransonradyvirgin groupZačiatok podnikania

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X