Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Daniari zaplatia za update systému 837 tis. eur

Daniari zaplatia za update systému 837 tis. eur
16. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Finančná správa podpísala s dodávateľom informačného systému, spoločnosťou Novitech Tax, dodatok k zmluve v celkovej hodnote takmer 840 tis. eur.
 
Podľa daniarov si podpísanie dodatku vyžiadali zmeny zákonov na prelome rokov.
 

Skenovanie aj migrácia dát budú stáť daniarov takmer milión

„Dodatok bol uzatvorený z dôvodu legislatívnych zmien, ktoré boli schválené ku koncu roka 2012 platné pre rok 2013,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Dodatok bol uzatvorený 25. marca tohto roku a jeho hodnota predstavuje 837,2 tis. eur. Na základe dodatku spoločnosť Novitech zapracovala do systému napríklad nové tlačivá k dani z príjmov fyzických a právnických osôb, či vykonala úpravy súvisiace s DPH.
 
Cena za skenovanie daňových dokumentov je v dodatku stanovená na 127 tis. eur. Viac ako 305 tis. eur si podľa zverejneného dokumentu vyžiada migrácia dát z aktuálne používaného informačného systému do pripravovaného informačného systému finančnej správy. 
 

 
S pripravovaným prechodom na nový informačný systém daniarov súvisí aj ďalší dodatok, ktorý minulý mesiac podpísalo Ministerstvo financií SR so spoločnosťou IBM Slovensko. Dodatok k základnej zmluve bol uzatvorený 28. marca a podľa zverejnených informácií nepredstavuje pre štát žiadnu dodatočnú finančnú záťaž. „Predmetom dodatku je úprava časových harmonogramov a ceny jednotlivých aktivít dojednaných základnou zmluvou.
 
Nedochádza k žiadnemu navýšeniu ceny dohodnutej v základnej zmluve,“ uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo financií. Zmeny harmonogramu vyplývajú podľa rezortu zo zmien termínov realizácie programu UNITAS schválených v minulom roku. „Dôvodom zmien termínov bol kolaps finančnej správy začiatkom minulého roka súvisiaci s neúspešným projektom KONS,“ dodáva ministerstvo. 
 
Košická spoločnosť Novitech sa stala dodávateľom informačného systému pre finančnú správu opätovne v apríli minulého roka po tom, čo daniari upustili od nasadenia informačného systému KONS. Pre návrat k pôvodnému dodávateľovi sa vtedajšie vedenie finančnej správy rozhodlo po problémoch, ktoré sprevádzali uvedenie nového systému do prevádzky.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X