Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do prešovského priemyselného parku príde čínsky investor

Do prešovského priemyselného parku príde čínsky investor
Thinkstock
3. septembra 2015 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu o predaji pozemku so spoločnosťou Leyard Europe, s. r. o., ktorá vyrába LED systémy.

V Prešove sa rozšíri výroba LED obrazoviek

Na prešovskej radnici dnes podpísali kúpno-predajnú zmluvu o odkúpení pozemku v priemyselnom parku Záborské. Za mesto ju podpísala primátorka Andrea Turčanová a za kupujúceho generálny manažér spoločnosti Leyard Europe, s. r. o. Jozef Dušenka. Mesto predalo parcelu o výmere 10 tisíc metrov štvorcových za 29 eur za štvorcový meter, pričom kupujúci si navyše uplatnil na dva roky predkupné právo na ďalších zhuba 5 000 metrov štvorcových pozemku. Investor tu plánuje postaviť závod na výrobu a montáž elektrotechnických komponentov a dodávať LED obrazovky do Európy, Afriky a na Stredný východ.

Dušenka konkretizoval, že firma v súčasnosti zamestnáva v Prešove 60 ľudí. Predpokladá, že približne v novembri by mohli získať stavebné povolenie a najneskôr do 12 mesiacov postavia výrobno-montážny závod. V prvej etape preinvestujú 2,3 mil. eur na získanie pozemku a výstavbu haly. V budúcom roku zakúpia technológie za zhruba 500 až 700 tisíc eur. Do závodu prijmú okolo sto ľudí. Už teraz majú záujem o strojných a elektrotechnických inžinierov a pracovníkov pre zahraničný obchod a tiež informatikov. V druhej etape uvažujú o investícii vo výške päť miliónov eur a s nárastom pracovných miest na 300 i viac pozícií. V prvej fáze výroby pôjde o montáž, neskôr o elektronickú výrobu aj vlastný vývoj. Spoločnosť požiadala slovenskú vládu o investičnú pomoc formou daňových úľav, od čoho sa môže tiež odvíjať tempo rastu výroby.

Turčanová informovala, že v tomto roku mesto predáva už druhý pozemok v priemyselnom parku. Prvým kupcom bola spoločnosť Draka Comteq Slovakia, s. r. o. zaoberajúca sa výrobou káblových komponentov. Ešte skôr sa tu etablovali spoločnosti Honeywell Turbo, a. s. a AHP, s. r. o. Voľné ešte ostávajú dva pozemky o výmere zhuba 10 tisíc a 7 000 metrov štvorcových.

Leyard Europe, s. r. o. je európska pobočka čínskej firmy Leyard Shenzhen Opto Electronics, ktorá patrí medzi svetových lídrov vo výrobe a dodávaní LED obrazoviek a zároveň pracuje na vývoji vlastných produktov. Zaoberá sa poskytovaním dodávok a služieb v oblasti LED obrazoviek a LED systémov. Poskytuje komplexné služby od návrhu riešenia až po technickú realizáciu zákazky a systémy pre interiérové i exteriérové použitie. Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2013. Jej ročný obrat v prvom roku pôsobenia dosiahol osem miliónov eur, v ďalšom roku už 18 miliónov eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X