Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tieto dôležité návyky nájdete na zozname u najvplyvnejších ľudí

úspech, kariéra, vnútorná sila, odolnosť, sila, zdolávanie prekážok
Thinkstock
9. apríla 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Vplyvní ľudia majú často veľký dosah na kohokoľvek, s kým prídu do kontaktu. Tento účinok pramení v ich vnútri a vzniká najmä preto, že majú obrovský vplyv sami na seba. Čo to v praxi znamená, vám prezradia aj nasledujúce riadky.

Myslia sami za seba

Možno to preložiť aj so slovami, že títo ľudia nepodliehajú žiadnym najnovším trendom ani aktuálnej verejnej mienke. Svoje názory si vytvárajú starostlivo a opierajú ich o existujúce skutočnosti. Zároveň sa vyznačujú tým, že sa nenechávajú ovplyvňovať názormi iných ľudí. Týchto jedincov si tak skôr získate na svoju stranu, keď im predložíte rôzne relevantné fakty a dôkazy o prípadných tvrdeniach.

Sú zdravo zvedaví

Ďalším z dôležitých návykov vplyvných ľudí je aj to, že nikdy nie sú spokojní s aktuálnym status quo. Sú to jedinci, ktorí sa neustále pýtajú: „Čo, keď?“ a „Prečo nie?“. Neboja sa pritom prijať prichádzajúce výzvy, pri ktorých dokážu vyhodnotiť, čo je pre nich primerané riziko a čo sa už nachádza za hranicami akceptovateľnosti.

Práca v zahraničí, pracovná cesta
Thinkstock

Poznajú tajomstvá úspešného networkingu

Vplyvní jedinci skrývajú aj tajomstvá dlhotrvajúcich vzťahov. Nielen, že poznajú veľké množstvo ľudí, ale často aj kontakty a známych týchto ľudí. Čo je však ešte dôležitejšie, každého z nich si vážia a poznajú jeho hodnotu. Sami radi pomáhajú, poradia a nemajú problém zoznámiť týchto ľudí navzájom.

Sústredia sa len na dôležité

Vedia tiež fantasticky oddeliť dôležité veci od triviálneho obsahu. Iným slovami, dokážu sa efektívne prehrýzť zmätkom, chaosom a neporiadkom a sústrediť svoju pozornosť a sily na skutočne podstatné záležitosti. Zároveň s tým možno o nich prezradiť aj to, že rozprávajú väčšinou len vtedy, keď vám chcú povedať niečo dôležité.

Rozhovor, konverzácia
thinkstockphotos.com

Nesúhlas vítajú s plnou náručou

Vplyvní jedinci nereagujú na nesúhlasné stanoviská a názory iných ľudí so zbytočnými či prehnanými emóciami. Ba naopak, tieto odlišné pohľady na vec vždy radi uvítajú. Dôvodom tohto ich jednania je skutočnosť, že iný názor a pohľad na vec im poskytuje novú perspektívu, čo im môže vo finále priniesť lepší výsledok.

Sú proaktívni

Týchto ľudí len ťažko nájdete sedieť doma so založenými rukami čakajúcich na svoju príležitosť. Majú veľké množstvo nápadov, pretože ich myseľ neustále pracuje na nových myšlienkách a hľadá rôzne cesty, ako sa dostať tam, kam potrebujú. Často preto dokážu skvele odhadnúť, čo by mohlo nasledovať v ďalšom kroku či dokonca vo finále.

Ak chcete zvýšiť svoj vplyv, musíte v prvom rade zlepšiť zručnosti vo vzťahu k sebe samému. Vplyvných ľudí však spoznáte aj podľa toho, že sú veľmi vášniví a netaja sa svojimi ambicióznymi plánmi do blízkej či ďalekej budúcnosti, ktoré „bežní smrteľníci“ považujú za prehnané a nerealizovateľné.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

návykypráca a kariéraúspechvplyvní ľudia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X