Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Dopyt po skladových priestoroch na Slovensku stúpol o 9,6 %

Dopyt po skladových priestoroch na Slovensku stúpol o 9,6 %
Ilustračné foto SITA
20. augusta 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Priemerná výška mesačného nájomného sa na Slovensku pohybovala v rozmedzí 3,5 až 4 eurá za meter štvorcový. 

Ponuka priemyselných a logistických priestorov v druhom kvartáli dosiahla 1,4 mil. m2

Dopyt po skladových priestoroch na Slovensku v druhom kvartáli tohto roka dosiahol 48,3 tis. metrov štvorcových, čo predstavuje medzikvartálny nárast o 9,6 %. V medziročnom porovnaní ide o 27,4-percentný rast. Vyplýva to z údajov realitno-poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko. „V tomto štvrťroku sme zaznamenali zvýšený záujem o priemyselné nehnuteľnosti. Z hľadiska investičných trendov v rámci Slovenska väčšina aktivít, ktoré boli uvedené na trh, boli realizované najmä v širšom okolí Bratislavy,“ konštatoval Tomáš Ostatník z oddelenia industriálnych nehnuteľností CBRE.

Celková ponuka moderných priemyselných a logistických priestorov v druhom kvartáli dosiahla 1,4 mil. metrov štvorcových. Miera neobsadenosti v rámci Slovenska sa medzikvartálne znížila na 5,48 %. V druhom štvrťroku bol dokončený projekt na mieru pre nájomcu vo Vrábľoch s plochou štyri tisíc metrov štvorcových. Oproti prvému štvrťroku, kedy CBRE zaznamenala dokončenie výstavby dvoch nových projektov v Žiline a v Humennom s výmerou 27 tis. metrov štvorcových, ide o pokles. Poradenská spoločnosť však eviduje ďalšie tri nové projekty, pričom vo výstavbe je momentálne spolu päť projektov s celkovou rozlohou 77,5 tis. metrov štvorcových. 

Podľa zverejnených informácií cenové úrovne nájmov priemyselných priestorov zostali v sledovanom období stabilné, pričom CBRE neočakáva v najbližšom čase zmenu. Priemerná výška mesačného nájomného sa na Slovensku pohybovala v rozmedzí 3,5 až 4 eurá za meter štvorcový. 

Počet moderných skladových priestorov v širšom okolí Bratislavy sa ani v druhom kvartáli nezmenil. Celková rozloha nehnuteľností v tejto oblasti prestavuje 1,03 mil. metrov štvorcových, pričom väčšina je umiestnená pozdĺž diaľnic D1 a D2. Miera neobsadených priestorov medzikvartálne mierne klesla na 4,37 %. 

Slovenská pobočka CBRE bola založená v roku 2005. V súčasnosti poskytuje bratislavská centrála služby v oblasti investičného poradenstva, prieskumu trhu, oceňovania nehnuteľností, poradenstva v oblasti priemyselných nehnuteľností, retailu ako aj kancelárskych priestorov.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X