Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Fatálna chyba banky! Klientovi omylom poslala 6 miliárd dolárov

Germany Deutsche Bank
Germany Deutsche Bank
22. októbra 2015 Img_2614.jpg Tlačiť

Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank sa ešte v júni tohto roka dopustila obrovskej chyby, keď poslala na účet amerického hedgeového fondu miliardovú sumu, ktorá mu však nepatrila.

Deutsche Bank sa touto operáciou neschváli, pričom podľa informácií z agentúry Bloombeg za chybu je zodpovedný neskúsený zamestnanec devízového oddelenia banky. Z dobre informovaného zdroja blízkeho situácii ďalej vyplýva, že banka si nesprávne realizovanú transakciu všimla a neskôr podnikla príslušné opatrenia na jej nápravu. Samotná Deutsche Bank sa však k situácii odmietla bližšie vyjadriť.

Z informácií agentúry Bloomberg ďalej vyplýva, že jeden z juniorských členov tímu obchodníkov s devízami spracovával v daný júnový deň obchodný pokyn v čase, keď bol jeho nadriadený pracovník na dovolenke. Obchodník pritom vraj pracoval s hrubým údajom namiesto čistého, čo v konečnom dôsledku prinieslo číslo s oveľa vyšším počtom núl. Podobné omyly sú vraj celkom bežnou záležitosťou v bankovej praxi, avšak výška chybnej čiastky tak často nevyskytuje.

Šťastlivec sa zo závratnej sumy neradoval príliš dlho

Zdroj blízky situácii ďalej uvádza, že závratná čiastka s deviatimi nulami vydržala obdarovanému klientovi na jeho bankovom účte do nasledujúceho pracovného dňa. Informácia o fatálnej chybe banky však v deň jej zverejnenia výrazne zahýbala s hodnotou jej amerických depozitných certifikátov.

Nový generálny riaditeľ banky John Cryan v súvislosti so škandálom uviedol, že banka intenzívne pracuje na zlepšení kontroly svojich interných procesov, za účelom čoho doposiaľ povolala do svojich radov už viac ako tisícku nových pracovníkov. Veľkú výzvu pre nového riaditeľa, ktorý je vo funkcii od júla tohto roka, predstavuje aj urovnanie vzťahov banky s viacerými regulačnými úradmi, čím by mal zabrániť udeľovaniu ďalších pokút tejto nemeckej bankovej skupine so sídlom vo Frankfurte. Tie totiž sa na ňu sypú za rôzne prešľapy z každej možnej strany. Uvedený omyl banka nahlásila príslušným úradom pre reguláciu finančných trhov vo Veľkej Británii i americkej centrálnej banke Fed.

Zdroj: Bloomberg

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

chybaDeutsche Bankobrovská sumaomyl

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X