Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Finanční sprostredkovatelia poskytli služby za 1,1 mld. eur

Finanční sprostredkovatelia poskytli služby za 1,1 mld. eur
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
28. marca 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počet zmlúv životného poistenia podľa štatistiky AFISP tak za uplynulý rok stúpol o 8 % a objem plateného poistného dosiahol 51,98 mil. eur.

Najvyšší absolútny nárast vykázalo neživotné poistenie

Finanční sprostredkovatelia združení v Asociácii finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) sprostredkovali v minulom roku finančné služby v celkovom objeme 1,1 mld. eur. Informoval o tom na tlačovej konferencii predseda AFISP Rastislav Podhorec. Najvyšší absolútny nárast vykázalo neživotné poistenie, ktorého objem sa v roku 2013 medziročne zvýšil o 29 mil. eur na 47,58 mil. eur. Druhý najvyšší prírastok podľa Podhorca zaznamenalo sprostredkovanie hypoték, a to o 25 mil. eur na 738,37 mil. eur. Vzhľadom na počet nových uzavretých zmlúv najviac vlani narástli podielové fondy, konkrétne o 83 %.
 

 
Ako ďalej uviedol Rastislav Podhorec, perspektívu stále predstavuje poistenie. V rámci životného poistenia kladú podľa neho klienti stále väčší dôraz na zabezpečenie na dôchodok. Počet zmlúv životného poistenia podľa štatistiky AFISP tak za uplynulý rok stúpol o 8 % a objem plateného poistného dosiahol 51,98 mil. eur. V prospech rastu v oblasti neživotného poistenia zase hovorí predaj nových automobilov, ale i potreba zabezpečenia majetku proti škodám. Finanční sprostredkovatelia pritom podľa asociácie AFISP sprostredkujú 42 % celkovej novej poistnej produkcie na trhu. Zhruba dve z piatich poistných zmlúv za rok tak prejdú cez ruky sprostredkovateľov. 
 

 

Trh hypoték má rásť aj tento rok

„Dynamiku stále vykazuje i sprostredkovanie hypoték. Sprostredkovatelia dokážu vyjednať v bankách lepšie podmienky, ako keď si klienti vybavujú hypotéky v bankách sami,“ uviedol Podhorec. Členovia AFISP vlani uzavreli 17 % všetkých hypotekárnych úverov na trhu. „Trh bude vďaka ďalšiemu poklesu úrokových sadzieb rásť aj tento rok,“ uviedol predseda AFISP. Za vysokým nárastom nových zmlúv v sektore podielových fondoch stojí podľa asociácie obnovenie dôvery vo finančné trhy a vysoké výnosy, ktoré lákali klientov. Napokon, nové zmluvy v sektore doplnkového dôchodkového sporenia dosiahli v uplynulom roku počet 540 kusov a objem ročných príspevkov zamestnancov predstavoval 30,5 tis. eur. 
 
Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov je dobrovoľné občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2007. V súčasnosti má 28 členov. Jeho cieľom je reprezentovať a obhajovať profesionálne záujmy svojich členov. AFISP od roku 2010 organizácia Národnou bankou Slovenska poverená na zabezpečenie odborných skúšok finančných agentov. V minulom roku preskúšala 3 804 osôb a zorganizovala 1 164 termínov odborných skúšok.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X