Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Finančnú správu čaká v marci poslanecký prieskum

Finančnú správu čaká v marci poslanecký prieskum
Daňový úrad na Ševčenkovej ulici v Bratislave. Foto: SITA
7. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Poslanci parlamentného výboru pre financie a rozpočet absolvujú ešte tento mesiac poslanecký prieskum na finančnej správe.
 
Návrh na vykonanie prieskumu predložil na štvrtkovom rokovaní výboru poslanec SaS Jozef Kollár a podporu mu vyjadrili všetci prítomní členovia výboru.
 

Poslanci chcú skúmať užívateľský komfort daňovníkov

„Keďže máme o chvíľu prvé výročie parlamentných volieb, tak možno je akurát vhodný čas sa pozrieť trošku dozadu, ako sa podarilo finančnú správu zastabilizovať,“ odôvodnil svoj návrh Kollár. Prieskum by mali poslanci vykonať 18. marca od deviatej hodiny ráno na niektorom z pracovísk finančnej správy v Bratislave.
Poslanci by mali v rámci prieskumu vyhodnotiť implementáciu informačných systémov vo finančnej správe či časovú schému a obsah jednotlivých etáp projektu Unitas, teda zjednotenia výberu daní, ciel a odvodov. Rovnako sa chcú pozrieť aj na prijaté opatrenia na zamedzenie daňových únikov a preskúmať aj užívateľský komfort klientov finančnej správy. 
 
 
Poslanci výboru však na štvrtkovom rokovaní nepodporili ďalší návrh poslanca Jozefa Kollára, a to návrh na zriadenie stálej pracovnej komisie pre zamedzenie daňových únikov. Táto nová pracovná skupina mala byť podľa Kollára zriadená zo zástupcov politických strán a odborníkov na daňovú oblasť. Zámer vykonať poslanecký prieskum vo finančnej správe avizoval Jozef Kollár ešte v závere minulého roka. Túto iniciatívu vtedy podporil aj minister financií Peter Kažimír. 
 
Poslanci parlamentného výboru pre financie a rozpočet absolvovali sériu poslaneckých prieskumov vo finančnej správe začiatkom minulého roka, a to pre problémy pri prechode na nový informačný systém. S cieľom kontrolovať situáciu vo finančnej správe vznikol v marci 2012 aj monitorovací výbor zložený z členov parlamentného výboru, ktorý kontroloval riešenie problémov v daňovej správe až do schválenia programového vyhlásenia novej vlády Roberta Fica.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X