Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Grécko pripravuje daňovú amnestiu

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
29. apríla 2015 Zdroj Reuters, SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Gréci, ktorí priznajú nezdanené vklady v zahraničných bankách sa podľa plánu vlády budú môcť vyhnúť sankciám, ak príjmy dodatočne zdania zvýhodnenou sadzbou 15 až 20 %.

Grécko má dohodu s EÚ o automatickom poskytovaní informácií

Gréci, ktorí priznajú nezdanené vklady v zahraničných bankách, sa po zaplatení zvýhodnenej dodatočnej sadzby budú môcť vyhnúť sankciám. Informoval o tom grécky minister financií Janis Varoufakis. Návrh zákona o daňovej amnestie predloží vláda parlamentu a po jeho schválení podpíše Grécko so Švajčiarskom dohodu o výmene daňových informácií, uviedol minister po stretnutí so švajčiarskymi predstaviteľmi v Aténach.

„Máme dohodu s Európskou úniou o automatickom poskytovaní informácií a tá sa bude uplatňovať aj v prípade Grécka,“ uviedol štátny tajomník švajčiarskej vlády pre medzinárodné finančné záležitosti Jacques de Watteville. „Chceme podporiť Grécko v tomto úsilí,“ dodal. 

Od začiatku dlhovej krízy v roku 2010 previedli Gréci do zahraničia miliardy eur

Časť z týchto peňazí skončila vo švajčiarskych bankách. To obmedzilo domácim bankám prístup k likvidite, ktorú im musí poskytovať centrálna banka krajiny. Grécku navyše hrozí platobná neschopnosť, keďže krajina sa s medzinárodnými veriteľmi stále nedohodla na podmienkach uvoľnenia ďalšej finančnej pomoci.

Dodatočné priznané zahraničné vklady sa majú podľa návrhu zákona zdaniť sadzbou 15 až 20 %, uviedol pre agentúru Reuters vysoký predstaviteľ gréckeho ministerstva financií. Obyvateľom, ktorí nenahlásili gréckym úradom svoje príjmy, by inak hrozila pokuta vo výške 46 % hodnoty vkladov a ďalších 46 % by museli zaplatiť vo forme dodatočnej dane.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X