Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Hrozba prerušenia dodávok plynu je akútna, tvrdí Miškov

Hrozba prerušenia dodávok plynu je akútna, tvrdí Miškov
Ilustračné foto: SITA
18. mája 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podľa exministra hospodárstva sú zásoby plynu dostatočné pre obyvateľov Slovenska, nebude to však dosť, ak by ich využíval aj priemysel.

Malatinský v prípade krízy vsádza na zásobníky

Hrozba prerušenia dodávok plynu je mimoriadne akútna. Povedal to v nedeľu v relácii RTVS – Slovenskej televízii O 5 minút 12 bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov v súvislosti s vyjadrením prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina, ktorý varoval, že ak Ukrajina nezaplatí účty, plyn by mohol prestať tiecť už v júni. Miškov zároveň dodal, že Slovensko pravdepodobne čelí najvážnejšej bezpečnostnej hrozbe od vzniku SR.
 
Minister hospodárstva Tomáš Malatinský si myslí, že dodávky plynu, ktoré máme zazmluvnené, ohrozené nebudú. Ako povedal Miškov, vláda by mala prijať opatrenia, ktorými naznačí, ako chce chrániť ľudí v prípade výpadku dodávok plynu. „Momentálne máme plynové zásobníky plné. Máme plyn na približne 100 dní,“ povedal Miškov s tým, že v prípade krízovej situácie a výpadku dodávok je jednou z možností na ochranu ľudí prijatie opatrenia či zákona, ktorým by plyn v zásobníkoch bol určený iba obyvateľom Slovenskej republiky. „Skladujú tam zásoby aj zahraniční partneri, ale mali by byť určené iba obyvateľom Slovenska,“ povedal Miškov. 
 

 
Minister Malatinský dodal, že na možné zastavenie dodávok plynu sa Slovensko pripravovalo a od roku 2009, keď bolo krízou podobne ohrozené, zaznamenalo posun. „Máme odvtedy dobudovanú vyššiu kapacitu zásobníkov. V tomto období sa zásobníky stále dopĺňajú. Určite vieme zásobovať plynom do septembra,“ povedal Malatinský s tým, že dodávky plynu cez Ukrajinu nie sú jediné riešenie, ale vieme dopraviť plyn aj z Českej republiky a Minister zároveň spomenul aj ďalšie trasy. „Máme severojužné prepojenie na Maďarsko a Poľsko. Na Maďarsko je de facto technicky hotové a plné prevádzkovanie tohto plynovodu očakávame od 1. januára 2015,“ dodal Malatinský. 
 
Podľa Miškova sú zásoby plynu dostatočné pre obyvateľov Slovenska, nebude to však dosť, ak by ich využíval aj priemysel. „V prípade krízovej situácie musí ísť hospodárstvo a ekonomika bokom, musí ísť o ľudí,“ povedal Miškov a dodal, že krízu by Slovensko malo vnímať ako príležitosť. Podľa Miškova sme totiž takmer na 100 percent závislí od energetických surovín z Ruska. “ Túto energetickú závislosť by sme mali znižovať,“ povedal Miškov.
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X