Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Hygienici upozorňujú na nebezpečné výrobky

Hygienici upozorňujú na nebezpečné výrobky
Hartmann-Rico
4. júla 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Medzi nebezpečné výrobky, na ktoré Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje, patrí telové mlieko, výrobky na bielenie a zosvetlenie pokožky ako aj farba na tetovanie

 

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov, ide o telové mlieko, výrobky na bielenie a zosvetlenie pokožky ako aj farbu na tetovanie. Agentúru SITA o tom informovala Martina Merková z ÚVZ SR. Na výrobky upozornil rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky Rapex v Portugalsku, Nórsku a v Nemecku. „Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ upozornil hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

 

Nebezpečné výrobky. Nemáte ich doma?

Prvým potenciálne nebezpečným výrobkom je telové mlieko s názvom LAIT DE BEAUTE CAROTTE značky Larissa pochádzajúci z Pobrežia Slonoviny. Výrobok je v 250 ml oranžovej plastovej fľaši s oranžovým uzáverom. Nebezpečný je aj výrobok na bielenie pokožky LIGHTENING PROGRAM FOR MEN – CREAM FORMULA značky Clairmen z Demokratickej republiky Kongo. Nachádza sa v 300 ml fľaši s čiernym uzáverom. Oba výrobky obsahujú hydrochinón, ktorý nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov, pretože môže spôsobiť kožné alergie.

 

 

Nebezpečné sú aj ďalšie výrobky. Výrobok na bielenie pokožky značky LULANJINA s výrobnou dávkou AE0622A06 a čiarovým kódom 69362177100256 pochádza z Číny. Je v červenej kartónovej škatuľke s obrázkom čínskej ženy a s popisom v čínštine.

 

Do zoznamu patrí aj výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom WHITENING SPOT REMOVING CREAM značky E`Yôute. Čiarový kód výrobku je 6932511250213 a pochádza takisto z Číny. Zabalený je v červenej kartónovej škatuľke.

 

Nebezpečný je takisto ďalší výrobok na zosvetlenie pokožky WHITE SKIN CARE – skin magic power instauration značky Speckle Doctor z Číny. Výrobná dávka je CM: 1183 a je v kartónovej škatuľke červenej a oranžovej farby s obrázkom ženskej tváre.

 

Ďalší výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom WHITENING SPOT REMOVING SUIT značky Yimei môže takisto predstavovať nebezpečenstvo pre ľudí. Jeho výrobná dávka je CM-1068, pochádza z Číny a je v zelenej kartónovej škatuľke s bielou etiketou. Vo všetkých výrobkoch zistili prítomnosť medi, ktorá nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov. Meď sa hromadí v ľudskom organizme a môže spôsobiť poškodenie nervového systému.

 

Posledným potenciálne nebezpečným výrobkom je farba na tetovanie pod názvom Universal Black Sumi Black tattoo ink značky Universal Black. Jeho výrobná dávka je Item Code: 13296, Use-by date: 12/2015, pričom krajina pôvodu je neznáma. Dovozcom je I Max International SRL, Via Emikia 41-P.o. Box 249, 47838 Riccione, Taliansko. Malá sklenená fľaška obsahuje čiernu tekutinu. Táto farba na tetovanie obsahuje látku benzo[a]pyren, ktorá patrí medzi zakázané látky. Výrobok nie je v v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make up.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X