Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Internet nikdy nepoužilo 14 % obyvateľov EÚ

Internet z mobilu navštívilo v októbri 1,2 mil. Slovákov
FreeDigitalPhotos.net
22. decembra 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Na Slovensku nikdy nepoužilo internet 15 % ľudí.

Najnovší prieskum Eurostatu ukázal, že 14 % Európanov ešte nikdy nepoužilo internet. Na Slovensku je to 15 %. Najviac, až tretina obyvateľstva, doteraz nepoužila internet v Bulharsku, kým naopak v Dánsku a Luxembursku sú to len dve percentá ľudí.

Rozdiel v generáciách

Internetové návyky sa líšia aj medzi generáciami. Zatiaľ čo internet používa pravidelne 96 % mladých vo veku 16 až 24 rokov, v kategórii starších ľudí vo veku od 55 do 74 rokov je to len vyše polovica. Informovalo o tom zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Prevláda pripojenie cez mobil

Osem z desiatich používateľov internetu v EÚ surfovalo v roku 2016 cez mobilný telefón. Na Slovensku to bolo o niečo menej, 71 %. Viac užívateľov sa na Slovensku pripájalo cez laptop, a to 73 %, kým priemer EÚ je 64 %.

V tomto roku malo až 85 % európskych domácností prístup k internetu z domu, na Slovensku to bolo 81 %. Tento podiel sa postupne zvyšoval od roku 2007, kedy malo prístup na internet len 55 % domácností.

Za posledný rok poskytlo viac ako 70 % používateľov internetu v EÚ online nejaký druh osobných informácií. Mnohí používatelia ale vykonávajú rôzne opatrenia na kontrolu prístupu k týmto informáciám.

Takmer polovica z nich odmietla povoliť používanie osobných informácií na reklamné účely a 40 % z nich si nastavilo obmedzený prístup k ich profilu alebo obsahu na sociálnych sieťach.

Okrem toho, 37 % používateľov internetu číta vyhlásenia o ochrane osobných údajov pred poskytnutím osobných informácií a 31 % obmedzuje prístup k ich geografickej polohe.

Čo robíme najčastejšie?

Najpopulárnejšie činnosti vykonávané na internete pre používateľov vo všetkých vekových skupinách sú komunikácia elektronickou poštou a vyhľadávanie informácií o tovare a službách.

Najväčšie rozdiely medzi mladými a staršími ľuďmi boli zistené pri iných komunikačných aktivitách, ako sú napríklad sociálne siete, telefonovanie cez internet, sledovanie videí či počúvanie hudby cez internet.

K téme

Témy

Eurostatinternet

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X