Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Miera nezamestnanosti v novembri klesla na 12,25 %

Miera nezamestnanosti v novembri klesla na 12,25 %
Ilustračné foto: SITA
21. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 330 517 osôb.

Počet nezamestnaných do 29 rokov klesol medziročne o 12 tisíc

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v novembri tohto roka 12,25 %. V porovnaní s októbrom išlo o pokles o 0,10 percentuálneho bodu. Medziročne sa evidovaná miera nezamestnanosti minulý mesiac znížila o 1,25 percentuálneho bodu. Na tlačovej besede o tom informoval generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Marián Valentovič. 

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 330 517 osôb. V porovnaní s októbrom tohto roka ide o pokles o 2 740 ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v novembri o 33 716 osôb. 

Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, dosiahla minulý mesiac 13,86 %. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,07 percentuálneho bodu, medziročne o 0,95 percentuálneho bodu. Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu predstavoval minulý mesiac 374 018 osôb. Oproti októbru tohto roka ide o pokles o 1 960 ľudí, medziročne je to menej o 25 543 uchádzačov o zamestnanie. 

Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter upozornil na tlačovej besede na to, že počet nezamestnaných do 29 rokov klesol medziročne o 12 tisíc, z toho vyše 8 tisíc predstavujú nezamestnaní do 25 rokov. Pri nezamestnaných nad 50 rokov ide oproti novembru vlaňajška podľa Richtera o pokles o 3,6 tisíc ľudí a počet dlhodobo nezamestnaných medziročne klesol takmer o 9,6 tisíc. 

Ako ďalej uviedol šéf rezortu práce, podľa štatistík Sociálnej poisťovne od začiatku tohto roka vzniklo 6,5 tisíc nových zamestnávateľov. V tomto čísle sú podľa neho zarátaní živnostníci, aj všetky typy obchodných spoločností. „Za jedenásť mesiacov tohto roka vzniklo 51,5 tisíc nových pracovných miest,“ povedal. Podľa Richtera to potvrdzuje, že legislatívne opatrenia ministerstva práce a sociálnych vecí sú účinné. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X