Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Milióny Britov taja pred partnermi výšku svojho príjmu a ešte jednu dôležitú vec

Polovica Slovákov sa pravidelne zaujíma o svoje financie
25. novembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Daily Mail Tlačiť

Nedávna štúdia spoločnosti Prudential priniesla zaujímavé zistenia ohľadom niektorých finančných návykov u mnohých britských párov. Výsledky prieskumu ukázali, že jeden zo šiestich oslovených odmietol prezradiť partnerovi výšku svojho príjmu.

Štúdia na približne tisícke respondentov ďalej odhalila, že milióny Britov vo veku 40 a viac rokov si odkladajú bokom určitú hotovosť, o ktorej ich partner nemá ani potuchy. Dôvodom takéhoto konania majú byť najmä obavy z potenciálneho rozchodu. Približne 9 % z oslovených zároveň priznalo, že disponujú tajnými úsporami a dokonca aj investíciami, o ktorých ich polovička nič netuší.

A zatiaľ čo niektorí ľudia taja pred svojími partnermi úspory na horšie časy, na druhej strane existuje skupina partnerov, ktorí taja pred svojimi polovičkami nezanedbateľné dlhy. V rámci realizovaného prieskumu sa každý šiesty človek priznal k tomu, že pred svojím partnerom tají dlh vo výške viac ako 9 tisíc britských libier (GBP). Tieto finančné prostriedky pritom pochádzajú z rôznych zdrojov ako kreditné karty, bankové pôžičky, či dokonca z hypoték.

Takmer 27 % z oslovených napokon uviedlo ako dôvod svojho konania hlavne tvorbu úspor na dôchodok. A to aj napriek tomu, že mnohým párom, ktoré si spoločne šetria na penziu, ponúkajú vo Veľkej Británii rôzne daňové výhody. Kirsty Anderson z Prudential v tejto súvislosti ešte dodala, že každý rok oslovujú množstvo párov a diskutujú s nimi na tému financií a dôchodkového plánovania. A každý rok pritom podľa nej narazia na veľký počet dvojíc, u ktorých sa vyskytne niektorý z vyššie uvedených prípadov.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje účtovníctvu, personalistike a právnym službám v oblasti korporátneho práva.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

financiepáryštúdiatajomstváúsporyVeľká Británia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X