Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obchodníci a dodávatelia chcú zlepšiť vzájomné vzťahy

Pracovný kolektív, porada
Thinkstock
2. novembra 2016 Tlačiť

Iniciatíva pre férový obchod, ktorú založili Potravinárska komora Slovenska a Slovenská aliancia moderného obchodu, má prípadné spory riešiť férovým a transparentným spôsobom.

Obchodníci a dodávatelia, ktorí pôsobia na Slovensku, chcú zlepšiť vzájomné vzťahy. Zástupcovia Potravinárskej komory Slovenska (PKS) spolu so Slovenskou alianciou moderného obchodu (SAMO) preto založili spoločnú národnú platformu s názvom Iniciatíva pre férový obchod, ktorá by mala prípadné spory riešiť férovým a transparentným spôsobom. Informovala o tom PKS.

Medzi dodávateľmi a obchodníkmi už z podstaty ich podnikania existuje isté prirodzené napätie. To však nemôže brániť tomu, aby mali korektné vzťahy postavené na rešpekte a úcte k formálnym i nepísaným pravidlám,“ povedal prezident PKS Daniel Poturnay. Podľa predsedníčky SAMO Kataríny Fašiangovej len vzájomný dialóg môže zaručiť korektné vzťahy.

Ako ďalej komora uviedla, iniciatívu založilo na celoeurópskej úrovni osem veľkých združení zastupujúcich veľkoobchodníkov a maloobchodníkov, výrobcov, spracovateľov, spotrebné družstvá i obchodníkov s farmárskymi produktmi. Jej cieľom je podporovanie a presadzovanie férových obchodných praktík v potravinárskom dodávateľskom reťazci a celková zmena kultúry vo vzťahoch medzi jednotlivými článkami. Obe zakladajúce organizácie chcú v rámci fungovania tejto platformy osloviť ďalšie dodávateľské a obchodné združenia a organizácie, prípadne individuálne firmy, ktoré by mali záujem na projekte spolupracovať, uzavrela PKS.

Potravinárska komora Slovenska je záujmové združenie, ktoré sa zaoberá podporou rozvoja legislatívy, konkurencieschopnosti, priemyslu, ochrany spotrebiteľa a životného prostredia. Na Slovensku pôsobí od roku 2002 a združuje 47 členov. SAMO združuje spoločnosti obchodu, ktoré na Slovensku v súčasnosti prevádzkujú 610 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok. Členovia SAMO od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu doteraz preinvestovali spolu viac ako 2,5 miliardy eur, bez úľav v rámci štátnej pomoci. V súčasnosti spolu zamestnávajú viac ako 26 tisíc ľudí.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

agrorezortobchodobchodovanievzájomný vzťah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

21sep8:00Certifikovaný projektový manažér8:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

21sep8:00Certifikovaný projektový manažér8:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

21sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X