Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

OECD predpovedá Slovensku pokles nezamestnanosti

Ilustračné foto SITA/AP
17. júla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Miera nezamestnanosti zostáva stále vysoká a OECD predpovedá jej ďalšie zvýšenie v niektorých krajinách do konca roku 2014.
 
Ako sa ďalej konštatuje v zverejnenom výhľade, v krajinách OECD sú rozdiely v miere nezamestnanosti a aj v trendoch vývoja. Kým v šiestich krajinách eurozóny, konkrétne vo Francúzsku, v Taliansku, Grécku, Portugalsku, Slovinsku a v Španielsku, OECD predpovedá do konca budúceho roka zvýšenie miery nezamestnanosti o jeden alebo viac percentuálnych bodov, tak pokles najmenej o pol percentuálneho bodu očakáva organizácia v piatich krajinách. Ide o Island, Estónsko, Nový Zéland, Slovensko a USA.
 

Stratou zamestnania boli najviac postihnutí mladí muži s nízkou kvalifikáciou

V januári 2012 priemerná miera nezamestnanosti v OECD krajinách predstavovala 8,1 %, čo je o 0,4 percentuálneho bodu menej, ako bola v čase najväčšej nezamestnanosti v októbri 2009 a o 2,5 percentuálneho bodu viac ako v decembri 2007 na začiatku krízy. Ako ďalej vyplýva z publikácie, v krajinách OECD je viac ako 48,8 miliónov osôb nezamestnaných, teda o 16 mil. viac ako na začiatku krízy. Podľa prognóz OECD sa miera nezamestnanosti zvýši v roku 2013 na 8,2 % a ku koncu roka 2014 by mala klesnúť na úroveň 8 %. 
 

 
Správa konštatuje, že stratou zamestnania boli najviac postihnutí mladí muži s nízkou kvalifikáciou. Zamestnanosť starších pracovníkov sa mierne zvýšila. Podľa analýz OECD sa starší pracovníci a mládež navzájom dopĺňajú a nie sú náhradou jeden za druhého na pracovnom trhu. Na rast miezd alebo ich znižovanie nemá kríza priamy vplyv.
 
Ženy vo všeobecnosti nie sú viac náchylné na stratu zamestnania ako muži, ale po strate zamestnania si ťažšie hľadajú nové zamestnanie, konštatuje sa ďalej v správe. V mnohých krajinách sa podľa OECD zvyšuje pravdepodobnosť dlhodobej nezamestnanosti. Skôr sa zamestnajú pracovníci s vyšším vzdelaním ako nízko kvalifikovaní pracovníci.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X