Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Penziu na účet v banke dostáva čoraz viac dôchodcov

Penziu na účet v banke dostáva čoraz viac dôchodcov
Fotobanka Pixmac
18. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Slovenskí dôchodcovia majú čoraz väčší záujem o poukazovanie dôchodkov na svoje účty v bankách a klesá počet tých, ktorí dostávajú dôchodok v hotovosti.
 
Ako informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, za prvé dva mesiace tohto roka narástol počet dôchodkov zaslaných na účet o 32,7 tisíc.
 

Na zasielanie penzie na účet stačí žiadosť

„Sociálna poisťovňa k 28. februáru 2013 vyplatila na účty 821 370 dôchodkov, v hotovosti 489 498 dôchodkov,“ informoval. Ku koncu minulého roka na účty v bankách poukazovala 788,7 tisíc dôchodkov a v hotovosti 523,6 tisíc penzií. Sociálna poisťovňa (SP) má podpísanú príkaznú zmluvu s takmer všetkými bankami na Slovensku.
 
Zmeniť spôsob výplaty dôchodku je podľa Višvádera veľmi jednoduché. „Stačí vyplniť tlačivo Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke. Tlačivo po doplnení identifikačných údajov a čísla účtu zašle dôchodca do príslušnej pobočky alebo ústredia Sociálnej poisťovne,“ objasnil hovorca SP. Toto tlačivo je podľa neho dostupné na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, v pobočkách poisťovne alebo v bankách. 
 
 
Ak by si dôchodca vybral banku, s ktorou Sociálna poisťovňa nemá zmluvu, nie je to prekážka. „Nepoužije uvedené tlačivo, ale o zasielanie dôchodku na účet žiada neformálnou žiadosťou, kde uvedie svoje identifikačné údaje a číslo účtu v banke s úradne osvedčeným podpisom. Priloží potvrdenie banky o tom, že je majiteľom účtu, na ktorý žiada poukazovať dôchodok a dokumenty zašle do Sociálnej poisťovne,“ dodal Višváder. O zmenu môže požiadať aj osobne priamo v pobočke poisťovne, kde overia jeho totožnosť a spíšu s ním žiadosť. V tom prípade stačí, ak prinesie potvrdenie z banky o tom, že je majiteľom uvedeného účtu.
 
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X