Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Platcovia DPH budú komunikovať s finančnou správou elektronicky

18. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Od pondelka 18. novembra sa na daňových úradoch budú venovať každému platciv DPH, ktorí si príde podpísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii.

Dohody podľa zákona z roku 1992 koncom roka prestanú platiť

Platcovia dane z pridanej hodnoty (DPH) budú musieť mať od začiatku nového roka novú dohodu o elektronickej komunikácii alebo dohodu o komunikácii so zaručeným elektronickým podpisom. Informovala o tom finančná správa na svojej stránke. Od pondelka 18. novembra sa preto pre dotknuté subjekty na daňových úradoch začínajú takzvané „Týždne elektronickej komunikácie“.
 
Počas dvoch týždňov sa podľa finančnej správy budú pracovníci daňových úradov venovať každému, kto si príde podpísať alebo obnoviť dohodu o elektronickej komunikácii. „Na daňových úradoch budú zriadené špecializované pracoviská, kde túto agendu vybavia podnikatelia bez čakania,“ informovala finančná správa.
 

 

Už len elektronicky

Od 1. januára 2014 sa tak pre niektorých podnikateľov mení spôsob komunikovania s finančnou správu, ktorá bude možná len v elektronickej podobe. „S daňovým či colným úradom bude totiž možné komunikovať už len elektronicky. Finančná správa preto vyzýva podnikateľov, aby si prišli podpísať dohody o elektronickej komunikácii alebo si zriadili zaručený elektronický podpis,“ upozornila finančná správa.
 
Dohoda pre obnovenie alebo založenie elektronickej komunikácie je zverejnená aj na stránkach daňového riaditeľstva v časti elektronická komunikácia. Vyplnenú dohodu spolu s pôvodným registračným formulárom je následne potrebné predložiť na miestny príslušný daňový úrad. Podpis dohody je podľa finančnej správy bezplatný. 
 

Povinnosť platí aj pre zástupcov daňovníkov

Povinnosť komunikovať len elektronicky budú mať od nového roka všetci, ktorí sú platiteľom dane z pridanej hodnoty. Medzi subjekty, ktorých sa táto povinnosť týka, patria daňoví poradcovia, a to za daňový subjekt, ktorý pri správe daní zastupujú. Povinnosť platí taktiež pre advokátov za daňový subjekt, ktorý zastupujú pri správe daní a pre inak neuvedených zástupcov za daňový subjekt pri správe daní, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty. 
 

 
Finančná správa zároveň pripomenula, že podnikatelia, ktorí majú uzatvorenú len dohodu o elektronickej komunikácii, by si mali čo najskôr uzatvoriť dohodu podľa novšieho zákona. Dohody podľa zákona z roku 1992 totiž koncom roka prestanú platiť. Finančná správa oznámenie o vypovedaní zmluvy pošle v nasledujúcich dňoch, a to mailom aj písomne.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie DPH

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X