Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pokoria moderné ženy aj pomyselný mužský svet technológií?

Pokoria moderné ženy aj pomyselný mužský svet technológií?
Ilustračné foto, Thinkstock
26. septembra 2015 Zdroj Podnikam.SK, SH Tlačiť

Ako možno prilákať a presadiť viac žien v doposiaľ mužmi dominujúcom svete technológií? Na túto otázku poskytla dve jasné odpovede generálna riaditeľka spoločnosti Youtube Susan Wojcicki.

Ženy a IT biznis? Ťažko nájditeľné

V krátkodobom horizonte musí prísť takýto dopyt priamo od samotných lídrov jednotlivých spoločností v Silicon Valley. Generálni riaditelia týchto technologických gigantov musia predložiť príslušné motivačné programy a zároveň s tým žiadať väčšiu rôznorodosť aj od konkrétnych náborových pracovníkov, uviedla ďalej Wojcicki ako dôvod absencie žien v IT biznise. „Musia povedať, že potrebujeme pracovať lepšie,“ zároveň dodala na septembrovej konferencii Dreamforce 2015.   

Susan Woicicki, CEO of YouTube

Z dlhodobého hľadiska sa veda o počítačoch stane nutnosťou aj na školách

Táto cesta, sprístupnenie poznatkov a zdroje budú potom dostupné pre každého. Začiatkom tohto týždňa zároveň v tejto súvislosti newyorský starosta Bill de Blasio oficiálne oznámil požiadavku, aby všetky verejné školy v meste vyučovali svojich študentov vedu počítačoch.   

Silicon Valley čelilo v uplynulých mesiacoch viacerým problémom v súvislosti so zaobchádzaním so ženami a etnickou diskrimináciou v sektore technológií. Žaloby a sťažnosti v nadväznosti na uvedenú diskrimináciu na základe pohlavia následne pritiahli aj ďalšie vyšetrovania. Všetky uvedené faktory zároveň poukazujú na skutočnosť, aký vplyv získal tento sektor tým, že sa stal ťahúňom globálnej ekonomiky a modelom pre odmeňovanie zamestnancov a zdravotné programy.  

Americký internetový gigant Google, ktorý je materskou spoločnosťou firmy Youtube, taktiež neodolal kritike pre nedostatky v rôznorodosti v radoch jeho zamestnancov. Na otázku položenú počas konferencie o tom, kde boli doposiaľ ženy v technike, Wojcicki odpovedala: „Hľadám ich. Robíme nábor.“

Predtým, ako sa Wojcicki ako 47-ročná stala generálnou riaditeľkou Youtube, nastúpila do spoločnosti Google ako jeden z jej prvých zamestnancov. Známa je aj tým, že výborne prenajala svoju garáž spoluzakladateľom spoločnosti Google Larrymu Pageovi a Sergeyovi Brinovi. Na konferencii v tejto súvislosti ako zaujímavosť zároveň odhalila, že za prenájom im účtovala sumu vo výške 1 700 amerických dolárov mesačne.

Sama sa pritom stala súčasťou tohto internetového obra práve v čase, keď bola tehotná a v nedávnom období sa stala populárnou aj v súvislosti so zavádzaním benefitov v oblasti materskej dovolenky. Vlani v decembri poskytla pre Wall Street Journal informáciu o tom, že po tom, ako spoločnosť Google predĺžila politiku platenej materskej dovolenky na 18 týždňov, miera čerstvých matiek odchádzajúcich z jej radov klesla o 50 percent. Po tomto vzore tak následne urobili rôzne zmeny vo svojich programoch aj ďalšie spoločnosti.    

„Technológia mení naše životy spôsobom, aký si teraz ani nevieme predstaviť,“ povedala Wojcicki. „Ja viem, že ich zmení,“ dodala na záver.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Mzdy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X