Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pošta dá za podporu servisu informačného systému 4 mil. eur

Pošta dá za podporu servisu informačného systému 4 mil. eur
Ilustračné foto SITA
17. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Slovenská pošta, a.s. zaplatí za poskytovanie podpornej servisnej služby pre Informačný systém APONET 4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

 
Zákazku na dva roky zadala bratislavskej firme Plaut Slovensko, s.r.o. cez rokovacie konanie bez výzvy na súťaž z dôvodu ochrany výhradných práv. Uvedená firma je výhradným vykonávateľom majetkových práv k Informačnému systému APONET v plnom rozsahu autorského práva.
 

Servis môže vraj poskytnúť pošte jediná firma

„Spoločnosť Plaut Slovensko, s.r.o. za účelom rozšírenia Informačnému systému APONET je jediná schopná poskytnúť služby tak, aby nevznikli technické ťažkosti v rozšírení, prevádzke a údržbe systému. Je jediná schopná poskytnúť v plnom rozsahu servisné a podporné činnosti vo vzťahu k Informačnému systému APONET,“ informovala Slovenská pošta vo Vestníku verejného obstarávania. 
 
 
V prípade dlhodobého výpadku alebo odstávky informačného systému by podľa Slovenskej pošty nebolo možné napríklad vyplácať dôchodky a dávky, využívať SIPO (sústredené inkaso platieb obyvateľstva) či poštový platobný styk. Nedali by sa realizovať zmluvné on-line operácie cez Poštovú banku ako otváranie účtov, vklady, výbery, prevody z účtov ani odoslanie a výplata hotovosti do a zo zahraničia cez Western Union.
 
Slovenská pošta vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie vo výške 214,3 mil. eur. Od svojho vzniku hospodári samostatne a nedostáva dotácie zo štátneho rozpočtu. Slovenská pošta je najväčším poskytovateľom poštových služieb na Slovensku s vyše 1 500 pobočkami a okrem toho prevádzkuje 45 pôšt Partner. Súčasne patrí k najväčším zamestnávateľom v krajine s približne 14 tis. zamestnancami.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X